12.10.2012 10:27


Studenti se stále mohou přihlásit do Meziuniverzitní studentské soutěže

Autor: Lenka Šklubalová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Odměna sto tisíc korun může být motivací pro účastníky Meziuniverzitní studentské soutěže (Muniss). Soutěž umožňuje všem zúčastněným využít teoretické znalosti získané z přednášek v praxi.

Brno Soutěž zaměřenou na propojení vysokoškolského vzdělání s praxí pořádají tři brněnské vysoké školy. Masarykova univerzita, Vysoké učení technické a Mendelova univerzita usilují o prohloubení vzájemné spolupráce. Projekt připravila Ekonomicko-správní fakulta Masarykovy univerzity společně s městem Brnem a Hospodářskou komorou.

Studenti se mohou do soutěže přihlásit do konce listopadu. Pokud ale mají zájem o pozici vedoucího týmu, musí se zaregistrovat už do 15. října. „Je to kvůli jejich předvýběru do celodenních assessment center (centra pomáhající při výběru středního a vyššího managementu, pozn. red.), kde je budeme testovat a vybírat,“ uvedl vedoucí projektu Jan Žák z Ekonomicko-správní fakulty Masarykovy univerzity.

I loňský ročník soutěže měl své vítěze. Foto: www.muniss.cz

Studenti, kteří se do soutěže zapojí, projeví svoji kreativitu a nápaditost v mezifakultních týmech. Budou zpracovávat jedno z témat zaměřených na řešení praktických problémů města Brna. Nejlepší studentské projekty se dočkají ocenění a možná následného převedení do praxe. Vítěze vybere pětičlenná komise složená ze zástupců partnerů projektu. Úspěšné týmy navíc získají finanční odměnu ve výši sto tisíc korun.

„Do soutěže jsem se přihlásila, protože si myslím, že mi pomůže uplatnit teoretické znalosti v praxi. Dostatečně motivující je samozřejmě i finanční odměna,“ řekla studentka Mendelovy univerzity Jana Blahovská, která se do projektu zapojila.

„Týmů bude třicet a některé jsou složeny nejen ze studentů napříč fakultami, ale i univerzitami,“ podotkl Žák a dodal: „Studenti si díky soutěži mohou vyzkoušet zajímavou práci v týmu. Někteří se navíc zúčastní školení rozvoje týmových dovedností. Část zúčastněných se pojede podívat do zahraničí, jak tam řeší jejich téma, a část se může zúčastnit zajímavé letní školy.“

Ačkoliv soutěž oficiálně existuje prvním rokem, už loni se konal její pilotní ročník. Na něm se podíleli studenti Masarykovy univerzity, kteří spolupracovali s Magistrátem města Brna. Na podzim se vytvořilo devět týmů po devíti studentech a ty na jaře vytvářely práce na tři zadaná témata.

Studenti se můžou o soutěži informovat na webových stránkách projektu.

Klíčová slova: Muniss, univerzita, soutěž, projekty

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.