11.04.2013 10:55


Studenti se přiznávají k vtipným i neuvěřitelným zážitkům

Autor: Tomáš Kára | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Sex na záchodech, zfalšované potvrzení, podvody při zkouškách. I k těmto věcem se už přiznali vysokoškolští studenti prostřednictvím nového projektu Přiznej.cz.

Česká republika - Sociální sítě Facebook a Twitter zaplavila vtipná i šokující přiznání studentů vysokých škol. Důvodem je nový projekt Přiznej.cz, který umožňuje se anonymně podělit o své zážitky či zkušenosti z univerzitního prostředí. Přiznávat se mohou studenti vysokých škol z celé České republiky včetně Masarykovy univerzity. Facebooková stránka Přiznání MUNI nabrala za pouhých deset dní více jak šestnáct tisíc odběratelů. „Původně byl projekt určen pro ČVUT v Praze, ale studenti Masarykovy univerzity si na něj zvykli nejrychleji a udělali mi tím velkou radost,“ svěřil se zakladatel projektu Vojtěch Mikšů.

K nápadu založit Přiznej.cz ho inspirovaly podobné projekty, které už fungují v zahraničí. „Projekt vznikl v podstatě z dlouhé chvíle, když jsem chtěl něčím vyplnit čas o jarních prázdninách,“ sdělil Mikšů, který studuje ČVUT, ale v současné době pobývá na Milwaukee School of Engineering v USA. Dodává, že rychlý nárůst popularity jeho prázdninového nápadu ho velice překvapil. Nicméně plánuje projekt dále zlepšovat o detailnější výpisy, žebříčky a další funkce.

Přiznání nejenom baví uživatele sociálních sítí, ale všimli si jich i zaměstnanci univerzit. „Stránku s přiznáním našich studentů sledujeme už od minulého týdne,“ řekla mluvčí Masarykovy univerzity Tereza Fojtová. Ovšem upozorňuje, že anonymita pisatelů a jejich motivace, aby vyjádření byla co nejvtipnější, výrazně snižuje věrohodnost. „Z pohledu zpětné vazby jsou pro nás cenné všechny informace, v tomto případě je ovšem těžké odhadnout, která sdělení se skutečně zakládají na reálné zkušenosti a která jsou smyšlená,“ zakončila Fojtová.

Princip přiznávání se stal natolik populárním, že přerostl původní projekt a šíří se internetem v mnoha podobách. Můžeme tak najít stránky s přiznáními i řady středních škol, města Brna nebo dokonce Adolfa Hitlera.

Názory studentů na projekt si můžete přečíst zde.

Klíčová slova: přiznej MUNI, přiznání, facebook, twitter

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.