18.04.2016 17:35


Studenti se můžou zapojit do soutěže, rozjet tak firmu a ještě pomoct řešit společenské nebo ekologické problémy

Autor: Michaela Vaisová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Coworkingové centrum Impact Hub pomáhá lidem s rozvojem podnikání. Zapojit se můžou i studenti, které to nemusí nic stát. Můžou se totiž s nápadem, jak něco zlepšit, přihlásit do soutěže Social Impact Award. Dvacátého dubna bude na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity workshop, který program vysvětlí.

Členové mohou k práci v Impact Hub využít i sedačky. Autor: Michaela Vaisová

Brno – Impact Hub je jedním z nejmladších brněnských center zaměřených na coworking, neboli sdílené pracoviště. Slouží primárně jako otevřená kancelář, kterou členové využívají k práci a navazování kontaktů s potenciálními spolupracovníky. Impact Hub pořádá také workshopy, na kterých návštěvníkům lektoři předávají zkušenosti s podnikáním. Cílem Impact Hub je pomoc začínajícím podnikatelům s rozvojem jejich myšlenky.

Impact Hub pomáhá hlavně sociálně prospěšným podnikům, které jsou zaměřené na řešení problémů environmentálního nebo sociálního charakteru. „V byznysu nejde jenom o vydělávání peněz, ale i o to pomáhat,“ sdělila jedna z koordinátorek akceleračních programů z brněnského týmu Impact Hub Pavlína Boxanová. Například zaměstnáváním znevýhodněných skupin. Takovýmto způsobem pomáhá i Zuzana Filipová, která ve firmě Nangu zaměstnává neslyšící. Rozjela firmu vyrábějící čokoládové ruce, které jsou v určitém gestu, a zákazník se díky tomu naučí základní výrazy znakové řeči.

„Čokoládové ruce jsem vymyslela už s minimální pomocí Impact Hub. Na tvorbě čokolády se podílí neslyšící a sochaři. V Impact Hub jsem si ale našla fotografa, který mi produkty nafotil,“ uvedla Filipová. Filipová vloni vyhrála v Social Impact Award s jiným projektem, vytvořila aplikaci Dárcovský zip pro Lékaře bez hranic. Zákazník může při placení v e-shopu částku zaokrouhlit a rozdíl pomáhá vybrané neziskové organizaci. „Impact Hub mi pomohl hlavně v mentorování, lektoři radili, jak a kdy uvést aplikaci na trh,“ sdělila Filipová.

Impact Hub v současnosti nabízí řadu akceleračních programů, které jsou určené různým skupinám. Pro studenty spoluorganizují program Social Impact Award, který je zaměřen na rozvoj podnikání. Uzávěrka přihlášek do tohoto programu je třicátého dubna. Může se přihlásit jakákoliv skupina lidí, která se skládá aspoň z poloviny ze studentů vysokých a vyšších odborných škol. Účastníci nemusí být členy Impact Hub a nic neplatí. „Skupině stačí pouze dobrá myšlenka a představa o tom, jak může projekt fungovat a jak si na sebe může vydělat,“ vysvětlila Boxanová. Program trvá tři měsíce. Účastníci se naučí skládání byznys modelu, řízení a marketing. Výherci získají mentorování, členství v Impact Hub i finanční odměnu.

V rámci programu Social Impact Award se pořádají také workshopy otevřené veřejnosti. Jeden z těchto workshopů s názvem Social business aneb Podnikání s přesahem se bude 20. dubna konat na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity. Právě tyto workshopy pomáhají některým studentům nasbírat potřebné znalosti. „Zatím neuvažuju o členství v Impact Hub. Chodím akorát na volně přístupné workshopy, například Podnikání nanečisto. Sbírám zkušenosti a rady, jak začít podnikat,“ uvedl student druhého ročníku Fakulty podnikatelské na Vysokém učení technickém v Brně Tomáš Kadleček.

Impact Hub je celosvětová síť, v Česku jsou kromě Brna pobočky v Praze a Ostravě. Díky informačnímu systému se můžou členové propojovat mezi jednotlivými městy i státy. Impact Hub vznikl v Londýně v roce 2005. V Česku je více jak tisíc členů, v Brně jich je kolem tří set. Rozvoj členů je individuální, můžou pracovat jako jednotlivci nebo využívat sítě členů ke spolupráci.

Klíčová slova: coworking, podnikání, Impact Hub

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.