10.10.2017 20:29


Studenti se mohou nově na přednášky podívat v Knihovně médií

Autor: Adéla Petřeková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

E-learningový systém ELF se rozrostl o novou integrovanou službu, a to o knihovnu médií. Nahrávat a sledovat videa mohou všichni studenti Filozofické fakulty Masarykovy univerzity. Ostatním se zpřístupní po registraci.

Ilustrační fotografie

Brno - Pomocnou ruku studentům, ale i učitelům nabízí nová služba Medial, která je knihovnou médií. „Služba je dostupná od nového semestru,“ říká pracovnice ELFu Helena Geržová. Medial nabízí hlavně možnost nahrávat přednášky jednoduše. V nově vybavených budovách Filozofické fakulty Masarykovy univerzity A a B2, je nahrávání a přenos videí do prostředí e-learningu velmi jednoduchý. Mimo to se v knihovně dá ukládat jakýkoli video materiál, například střípky z univerzitního života.

„Na projektu se podílel také Ústav výpočetní techniky Masarykovy univerzity s Centrem informačních technologií Filosofické fakulty,“ osvětluje Jakub Jarina z vedení kanceláří e-learningu. Služba ale není určena jen pro studenty Fakulty filosofie. „Kdokoliv si může registrovat do systému ELFu. Momentálně spolupracujeme se střediskem Teiresiás, kam bychom chtěli službu pro studenty rozšířit,“ maluje Jarina.

Inovace a nové služby provázejí ELF dlouhodobě. Minulý podzim dostal ELF nový kabát. V předešlých semestrech přibyla služba Urkund, která kontroluje plagiáty a nástroj pro záznam plochy a tvorbu výukových materiálů Relay.

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.