11.04.2011 14:42


Studenti se chystají obejmout fakultu

Autor: Veronika Pořízková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Kolem Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity (FSS) bude zítra i přes výkopové práce, které ji už několik týdnů obklopují, rušno. Čtyři studenti politologie a jeden student evropských studií zorganizovali akci, při které chtějí společně s ostatními vytvořit řetězec lidí, který obejme celou budovu školy.

Brno – Studenti, učitelé, ale i všichni ostatní mohou symbolicky vyjádřit náklonnost fakultě sociálních studií tím, že ji obejmou. Ve středu 13. dubna od půl čtvrté do půl páté odpoledne na Joštově ulici v Brně se zájemci zároveň pokusí překonat rekord v nejdelším studentském řetězci.

„Měli jsme pocit, že lidi na FSS se moc nesetkávají a jsou málo hrdí na fakultu, na které studují. Jejím symbolickým objetím chceme dát najevo pravý opak. Chceme vzbudit sounáležitost mezi studenty jednotlivých oborů, ale taky manifestovat navenek celému světu, nebo aspoň celému Brnu, že svou fakultu máme rádi,“ uvedl jeden z organizátorů Pavel Šíma.

Událost se propaguje hlavně na Facebooku, kde je přihlášeno už okolo dvě stě padesáti účastníků. Jestli na akci skutečně přijdou, se ukáže až zítra o půl čtvrté. Na objetí školy by mělo stačit přibližně dvě stě lidí, k překonání rekordu jich je však třeba čtyři sta padesát tři. „Účast si nedovolujeme odhadovat, ale právě počet zapojených bude důležitý. Čím víc lidí spojí ruce v tomto gestu, tím víc se bude fakulta cítit milována," dodal Šíma.

Přestože je akce cílena především na studenty FSS, vítáni jsou učitelé, další zaměstnanci školy i ti, kdo budou zrovna procházet kolem budovy. Protože se ale propagace uskutečňuje zejména na sociálních sítích, učitelé se nemají o akci jak dozvědět. Letáky se začaly roznášet až začátkem tohoto týdne. „O objímání fakulty jsem vůbec nic neslyšel, takže nevím, zda se zúčastním," shodli se vyučující Jakub Macek a děkan FSS Ladislav Rabušic.

Podle slov druhého organizátora Lukáše Dubského začne velká propagace na fakultě až dnes. Na akci budou upozorňovat růžové letáky. „Ve středu pak budeme obcházet školu i jednotlivé učebny a dávat účastníkům vytištěné pokyny, aby se vše hladce zvládlo,“ uvedl Dubský.

Studenti se k objímání fakulty sociálních studií staví pozitivně. „Sice mi to připadá trochu jako hloupost, ale pokud budu ve středu ve škole, zúčastním se,“ uvedl student politologie Lukáš Pazourek.

Klíčová slova: FSS, rekord, objímání školy, lidský řetezec

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.