16.04.2018 18:53


Studenti oslaví dvacet let od založení Fakulty sociálních studií v Brně

Autor: Sára Suchá | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Dvacáté výročí založení Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně oslaví studenti společně se zaměstnanci. Ve čtvrtek 19. dubna a pátek 20. dubna pořádají zaměstnanci školy různé akce, při kterých si připomenou vznik fakulty. Ve čtvrtek si zájemci budou moci poslechnout autory nejlépe oceněných bakalářských prací. Na páteční program zástupci fakulty pozvali její absolventy a také odhalí bystu prvního děkana Ivo Možného. 

Brno - Založení Fakulty sociálních studií (FSS) Masarykovy univerzity (MU) v Brně si připomenou studenti a zaměstnanci ve čtvrtek 19. dubna a pátek 20. dubna. FSS MU oficiálně vznikla 1. ledna 1998. Nicméně za neoficiální datum jejího založení je považován 14. duben 1997. V tento den odhlasovali členové Akademického senátu MU vznik fakulty.

Ve čtvrtek 18. dubna budou oceněni autoři nejlepších bakalářských prací. „Balkán je mojí láskou už od prváku,“ uvedl pro Stisk student Bezpečnostních a strategických studií Marek Dolejší, který je jedním z devíti oceněných. Ocenění získal právě za práci Soudobý islamismus v Sandžaku.

Členové Akademického senátu měli důležitou roli při zakládání fakulty, proto nemůže na akci chybět ani projev současného předsedy Akademického senátu FSS Stanislava Balíka. Na něj naváže svým vystoupením děkan FSS.

„Pátek je vrcholem těch dvou dnů. Bude tam talárová vědecká rada a akademické vedení,“ uvedla proděkanka pro vnější vztahy Lenka Waschková Císařová. V pátek se sejdou absolventi FSS, kterých je v současné době přes deset tisíc. „Pro mě jsou ti absolventi trochu ambivalentní, vzhledem k tomu, že ví, že příští rok se bude konat sté výročí univerzity a některé katedry měly výročí vloni. Ale myslím si, že je reálné, aby přišlo pár stovek lidí,“ podělila se o svá očekávání Císařová.

Při páteční slavnosti odhalí zástupci fakulty bystu Iva Možného, který se zasloužil o její vznik a stal se jejím prvním děkanem. Jeho osobnost si tak budou moci připomínat studenti, kteří se setkávají v prostorách atria Iva Možného.

Je to už dvacet let, kdy Ivo Možný společně s Ladislavem Rabušicem a Vladimírem Smékalem založili FSS. Obory, které se na ní vyučují od jejího počátku jsou psychologie, sociologie, politologie, sociální politika a sociální práce. Tyto obory původně vyučovali na Filozofické fakultě MU.

Na dny fakulty naváže 16. května akce FeSStival, na kterém budou moct zájemci napsat vzkazy do časové schránky, která se otevře za deset let při třicetiletém výročí fakulty. „Kdokoliv má pocit, že má co sdělit fakultě do budoucna, bude mít možnost napsat nějaké přání nebo představu, jak to bude vypadat za deset let,“ upřesnila Císařová.

Klíčová slova: Fakulta sociálních studií, Masarykova univerzita, výročí, Dny fakulty

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.