07.04.2011 11:03


Studenti mohou zúročit svůj talent v soutěži Technology Cup

Autor: Lenka Malá | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Školní práce už nemusí ležet v šuplíku a dobré nápady v hlavě. Soutěž Technology Cup nabízí studentům příležitost uplatnit jejich nápad nebo inovaci v praxi a získat jednu z více než sto padesáti cen.

Brno – Do soutěže se až do 30. dubna mohou přihlásit nejen studenti vysokých a středních škol, ale také doktorandi a mladí pracující. Obě skupiny však soutěží zvlášť. Studenti mohou svou práci přihlásit do jedné z pěti kategorií – od telekomunikací přes medicínu až po humanitní vědy.

Práce už nemusí navždy ležet v šuplíku. Autor: Lenka MaláKaždých čtrnáct dní se navíc koná Blesková soutěž, ve které mohou vyhrát věcné ceny i ti, kteří se neúčastní hlavní soutěže. Stačí se jen zaregistrovat. „Do soutěže jsem poslal software, který jsem původně vymyslel jako projekt do školy. Pochybuji ale, že bych vyhrál, takže zkouším štěstí i v Bleskovkách,“ popsal student Vysokého učení technického Jiří Kirsch.

Organizátorem prvního ročníku Technology Cupu je slavkovské Centrum pro výzkum, vývoj a inovaci (CVVI). „Cílem soutěže je probudit v mladých lidech inovativního ducha. Měli by si vyzkoušet, zda dokážou uspět v konkurenci a prodat svůj nápad,“ uvedl manažer vztahů s veřejností CVVI Jiří Wagner. Soutěžním příspěvkem může být kromě klasické psané práce i model, software, nákres nebo audiovizuální dílo.

Do soutěže se aktivně zapojily tři brněnské a jedna pražská univerzita. „Chceme podporovat studenty v jejich aktivním myšlení, a právě proto Technology Cup považuji za velký přínos,“ řekla prorektorka Mendelovy univerzity Alena Salašová. Soutěž podporují také Masarykova univerzita, Vysoké učení technické a České vysoké učení technické. Přihlásit se ale mohou studenti všech vysokých škol a univerzit.

Pro nejlepší studentský nápad ze všech kategorií je připravená finanční odměna padesát tisíc korun a k tomu služby a poradenství ve stejné hodnotě. „Student dále dostane možnost spolupracovat s předními odborníky a získá nové zkušenosti z praxe při realizaci vlastního projektu,“ doplnil Wagner. Další ceny porota vyhlásí zvlášť pro každou kategorii, celkem jich na výherce čeká sto padesát. Aktivně zapojené univerzity mají navíc pro své studenty připravené speciální ceny ve formě stipendijních pobytů na zahraničních univerzitách podle vlastního výběru i s kapesným.

Více informací naleznete zde.

Klíčová slova: soutěž, technology cup, bleskovka

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.