23.04.2012 22:14


Studenti mohou soutěžit o stipendium za návrh fakultního trička

Autor: Adéla Procházková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Členové vedení fakulty sociálních studií vyhlásili soutěž o nejlepší grafický návrh fakultního trička. Účastnit se můžou všichni studenti fakulty. Soutěžící, kteří se umístí na některém z prvních tří míst, vyhrají stipendium v hodnotě pěti, tří nebo jednoho tisíce korun. Své návrhy mohou zájemci posílat do 1. června.

Přehrát audio

Audio

Autor: Adéla Procházková

Současná propagační trička Fakulty sociálních studií. Autor: Adéla ProcházkováBrno Vedení fakulty sociálních studií vyhlásilo soutěž o nejlepší grafický návrh na propagační tričko. Pravidla soutěže jsou volná. „Původně jsme chtěli udělat některá omezení ohledně toho, jak návrhy mají vypadat, ale nakonec jsme žádná nestanovili. Při vybírání vítěze ale samozřejmě bude hrát roli i to, zda je vůbec jeho návrh realizovatelný a zda výroba takového trička není příliš drahá,“ uvedla asistentka oddělení vnějších vztahů fakulty Magdalena Pažourková. Každý soutěžící může nahrát do Informačního systému neomezený počet návrhů, které může vytvořit buď digitálně, nebo i ručně a následně je naskenovat do formátu pdf.

Vítězný návrh fakulta po domluvě s autorem v případě potřeby upraví tak, aby trička bylo možné vyrobit. Zároveň se stejný grafický návrh později může dostat i na jiné propagační materiály fakulty. „Vybraný motiv se může objevit v podstatě na čemkoliv dalším. Záleží, co jím bude. Když někdo vymyslí nějaký úžasný slogan, můžeme ho dát i na tužky. Větší návrhy zase můžou skončit například na taškách,“ sdělila Pažourková.

Výherce soutěže vybere proděkanka pro strategický rozvoj Markéta Pitrová s pomocí dalších členů vedení. Prvním třem umístěným následně udělí stipendia ve výši pět, tři a jeden tisíc korun. „Na hodnocení návrhů se podíváme společně s panem děkanem, tajemníkem i jeho proděkany. Uvědomujeme si, že u takových uměleckých věcí samozřejmě platí, že kolik lidí, tolik vkusů. Rádi bychom se proto všichni shodli na tom, co se domníváme, že bude fakultu dobře reprezentovat,“ řekla Pitrová.

Členové vedení by návrh měli vybrat do konce zkouškového období. „Vybírání vítězů po uzávěrce soutěže vidím přibližně na dva týdny, maximálně na měsíc. Nicméně potom bude ještě potřeba vysoutěžit dodavatele, takže trička budou hotová zřejmě až na začátku podzimního semestru,“ uvedla Pažourková. Soutěž tohoto typu fakulta pořádá poprvé ve snaze přiblížit propagační materiály fakulty svým studentům. „Trička s oficiálním logem si moc studentů nekupuje. Možná je to způsobené tím, že jsou z kvalitního materiálu a tudíž příliš drahá. Naznali jsme ale, že je potřeba, aby motiv na tričkách byl takzvaně psaný jazykem studentského kmene. Proto jsme se rozhodli dát studentům možnost, aby si je navrhli sami,“ dodala.

 

Více informací o soutěži zde.

Klíčová slova: soutěž, tričko, fakulta sociálních studií, grafický návrh, stipendium

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.