01.03.2014 11:08


Studenti mohou procestovat Evropu za plechovky a vyhrát

Autor: Peřinová Karolína | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Cestování bez peněz zní jako utopická myšlenka. Studenti z evropských zemí si mají právě teď možnost si takové cestování vyzkoušet. Ač to zní neuvěřitelně, nejedná se o žádnou utopii, ale o studentskou soutěž, ve které se místo peněz stanou platidlem plechovky energeťáku".

 

Brno –  Dobrodružnou cestu po Evropě mohou zažít studenti, kteří se přihlásí do cestovatelské soutěže, kterou přichystala společnost vyrábějící energetické nápoje. Studenti během sedmidenní cesty mohou jako jediné platidlo používat pouze plechovky onoho energetického nápoje.

Směrová cedule u fakulty sociálních studií ukazuje směr cílové stanice. Foto: Karolína Peřinová.

„Tento projekt chce studentům ukázat, že studium není jen o sezení ve třídě, učení se a nudě. Studenti mohou cestovat prakticky zadarmo a získat skvělé zážitky,“ sdělil studentský manažer značky Redbull Matúš Hrušovský.

Porota na základě motivačních videí a vyplněných dotazníků vybere sto tříčlenných týmů z celé Evropy. Týmy zahájí svou cestu 4. dubna z evropských metropolí Londýna, Vídně, Paříže nebo Milána. Cílovou stanicí je pro ně Berlín.

Po celé Evropě bude umístěno třicet kontrolních stanovišť, z nichž soutěžící musí navštívit alespoň šest. Zvítězí tým, který do Berlína doputuje nejpozději do 11. dubna do páté hodiny večerní a zároveň, který během sedmi dnů procestuje největší část Evropy, navštíví nejvíce kontrolních míst, vyzkouší nejrozmanitější druhy přepravy a zároveň získá největší fanouškovskou základnu. Příznivce mohou týmy získat díky fotografiím a videím ze svých cest. Soutěžící nesmí po celou cestu používat peníze, kreditní karty, vlastní telefony ani jinou techniku. Jídlo, ubytování i dopravu musí pořídit za plechovky energetického nápoje, které dostanou od pořadatelů.

Vítězný tým získá titul šampiona „Red Bull Can You Make It?” a vyhraje výlet pro celý tým na jakoukoliv akci na celém světě pod záštitou společnosti vyrábějící energetické nápoje.  „Myslím, že je to skvělý nápad přivést dohromady studenty z různých zemí a udělat takovou akci. Líbí se mi spontánní duch tohoto projektu. Jestli si najdu tým, určitě do toho půjdu," uvedla studentka bohemistiky Sabina Opavská.

Zájemci musí natočit s univerzitním týmem kreativní video v angličtině, kde do jedné minuty vysvětlí, proč jsou zrovna oni ti praví na tuto dobrodružnou výpravu. Pak stačí vyplnit dotazník na stránce http://www.redbullcanyoumakeit.com/apply/. Studenti se mohou přihlásit do 12. března.

Klíčová slova: cestování, soutěž, dobrodružství

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.