07.04.2018 13:28


Studenti mohou podávat žádosti o ubytovací stipendia. Čas mají do konce dubna

Autor: Michael Bouška | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

O ubytovací stipendia mohou žádat studenti Masarykovy univerzity, kteří nebydlí na území města Brna. Sběr žádostí probíhá od 1. do 30. dubna. O stipendium mohou zájemci žádat každý semestr.

Informační systém MU. Foto: Michael Bouška

Brno – Zájemci o ubytovací stipendium mohou až do konce měsíce podávat žádost prostřednictvím informačního systému. Na začátku května budou žádosti vyhodnoceny. Studentům pak přijde finální rozhodnutí o schválení či odmítnutí nároku na stipendium. Pro zaslání příspěvku na ubytování je potřeba, aby měl každý žadatel vyplněno číslo svého účtu v informačním systému, který lze najít v záložce Stipendia -> Nastavení čísla účtu pro výplatu stipendií.

Pro přiznání stipendia musí žadatel splnit několik podmínek. Nejdůležitější podmínkou je mít trvalé bydliště mimo město Brno. Zájemce o stipendium dále musí být studentem prezenčního bakalářského, magisterského či doktorského studia. Musí být také zapsán ve svém prvním studijním programu v Česku, s výjimkou navazujícího magisterského či doktorského studia. Student také nesmí překročit standardní dobu studia. Splnění všech podmínek lze zkontrolovat v informačním systému. Konečné potvrzení je však provedeno až následně, kdy jsou data potvrzena z celostátní matriky studentů.

Výše stipendia se pohybuje okolo tří tisíc korun. „Ubytovací stipendium mi nevystačí ani na jeden nájem," komentuje výši stipendia studentka Natálie Kuzmová. Někteří studenti ale oceňují, že jim je stipendium vyplaceno chvíli před Vánocemi. „Většinou ho používám na dárky, v jarním semestru pak za ostatní výdaje," popisuje student sociologie Jan Kuchta.

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.