07.10.2015 21:43


Studenti Masarykovy univerzity navštívili opět po roce Jarmark spolků

Autor: David Vondra | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Univerzita

V atriu Fakulty sociálních studií bylo ve středu živo. Zástupci studentských spolků Masarykovy univerzity se tu sešli, aby našli nové členy. „Cílem akce je představit studentům jednotlivé spolky a ukázat jim, jaké mají možnosti,“ uvedla organizátorka události Denisa Králová.

Brno – O tom, že studentský život není pouze o učení, se návštěvníci přesvědčili na tradičním Jarmarku spolků Masarykovy univerzity. Studenti si vybírali z celkem pětadvaceti spolků, které se tematicky odlišovaly. Návštěvníky zaujal především spolek Game studies, u jehož stánku si mohli zahrát staré počítačové hry. „Podporujeme studenty se zájmem o hry, pracujeme s nimi na několika projektech a studiích. Dnes se k nám přidal dokonce zahraniční student, který by nám rád pomohl ve výzkumu,“ uvedl předseda Game studies Zdeněk Záhora.

Studenti si oblíbili Spolek přátel severské zvěřeOrganizátorem akce je studentská organizace MUNIE. „MUNIE se snaží zlepšovat studentské prostředí a pořádá několik významných akcí jako je Ples studentů Masarykovy univerzity nebo Souboj studentských kapel,“ uvedla Králová.

Na své si přišli také zájemci o politiku, kteří navštívili stánek spolku demagog.cz. „Ve spolku se zabýváme politickými diskuzemi, ze kterých vybíráme faktické výroky, které hodnotíme a určujeme, zda jsou pravdivé. Chceme usnadnit lidem přístup k politice,“ řekl člen týmu demagog.cz Zdeněk Jirsa.

Mezi tradičními spolky, které se účastnily všech dosavadních čtyř ročníků, se představili také zástupci Spolku přátel severské zvěře, kteří byli na akci poprvé. „Naším cílem je podpora přírodních věd a zlepšování prostředí na Fakultě informatiky, kde trávíme hodně času a chceme, aby nás to bavilo,“ uvedl člen spolku Jan Drábek.

Přestože je akce určená hlavně pro studenty prvního ročníku, stala se oblíbenou i u starších spolužáků. „Jarmark spolků rozšiřuje studentům obzory a zlepšuje povědomí o možnostech aktivního zapojení mimo studium. Na Masarykově univerzitě studuju už třetím rokem, ale nevěděla jsem, že tolik spolků vůbec existuje,“ uvedla studentka Anna Ondruchová.

Klíčová slova: Jarmark spolků, studentské spolky, Masarykova univerzita

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.