22.11.2012 15:20


Studenti Masarykovy univerzity hledají svého maskota

Autor: Natália Vítková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Pro všechny kreativní jedince přináší studentská organizace Munie novou soutěž, ve které se hledá maskot Masarykovy univerzity. Ten by měl školu reprezentovat po desetiletí. Svůj nápad mohou ztvárnit jak amatérští nadšenci, tak profesionální grafici.

Brno Po úspěšné akci, v níž studenti kresbami a vzkazy vyjadřovali, jak jejich srdce tluče pro univerzitu, přichází nový projekt. Odměna ve výši pěti tisíc korun nebo poukazy na laser game, to jsou ceny, které mohou mnohé motivovat k vytvoření soutěžního návrhu. Meze se fantazii rozhodně nekladou. Podstatné je, aby představený maskot co nejlépe charakterizoval rysy studentů Masarykovy univerzity a vyjadřoval jejich hodnoty.

Maskot

„Pro mě soutěž velký význam nemá, ale určitě se jedná o příležitost jak se zviditelnit. Nápad dává šanci všem talentovaným a peníze se budou hodit každému studentovi. Tak proč to nezkusit?“ komentovala projekt studentka psychologie a sociologie Lucie Kučerová. Své návrhy mohou zájemci odevzdávat až do 2. prosince. Zúčastnit se mohou buď jednotlivci, nebo týmy, přičemž zásadní podmínkou je, aby alespoň jeden člen byl studentem Masarykovy univerzity, nebo jejím čerstvým absolventem. Autoři by měli výtvor odevzdat v digitálním formátu. Výjimečně kvalitní návrhy nedigitálního charakteru porota z unie případně dodatečně zařadí do výběru.

„Samotná myšlenka vzniku Munie byla inspirována modelem studentských unií západních univerzit. A vzhledem k tomu, že ty mají v drtivé většině svého maskota, rozhodla se Munie pro podobný počin,“ vysvětlila inspiraci pro nový projekt asistentka prezidenta Munie Barbora Langerová. Symbol by měl vyjadřovat tři kategorie hodnot – svobodu, úctu k pravidlům a zodpovědnost. Autoři by neměli opomenout ani další podstatné studentské rysy jako hrdost, odvahu a snaživost. „Náš maskot bude maskotem studentů, nikoli univerzity. Důvodů k sounáležitosti s univerzitou není nikdy dost,“ dodává Langerová.

Vybrané návrhy budou od 3. prosince do 3. ledna prezentovány na unijním webu, kde pro ně mohou zájemci hlasovat. Čtyři nejlépe hodnocené výtvory postoupí do třetího kola, ve kterém rozhodne odborná porota. Ta může udělit také divokou kartu návrhu, který se hlasováním čtenářů do posledního kola nedostal. Vítěze odborná komise vyhlásí 18. února.


Klíčová slova: Maskot, Masarykova univerzita, soutěž, Munie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.