01.10.2011 19:08


Studenti informatiky předvedli své nejlepší krátkometrážní filmy

Autor: Dita Ondrejková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Že studenti Fakulty informatiky Masarykovy univerzity nejsou jen obrýlení čahouni od počítačů, ale také velmi zdatní filmaři, dokazují už deset let. To nejlepší z jedenácti ročníků Filmového festivalu předvedli široké veřejnosti v pondělí večer v rámci Best of Filmového festivalu Fakulty informatiky Masarykovy univerzity v sále Břetislava Bakaly.

Brno Informatici točí filmy. Zápletka dalšího seriálu? Fikce? Ani jedno z toho. Studenti Fakulty informatiky Masarykovy univerzity představili v pondělí výběr nejlepších filmů z jedenácti ročníků svého filmového festivalu v sále Břetislava Bakaly.

Na otázku jak organizátoři filmového festivalu, jinak úzce spjatého s jarním obdobím, přišli na nápad „best of” odpověděl zakladatel festivalu Petr Sojka: „Jedna studentka z loňského ročníku festivalu navrhla možnost většího zviditelnění. Vzali jsme to jako výzvu a zároveň propagaci práce, kterou děláme v laboratoři elektronických multimediálních aplikací. A tak jsme se nakonec dostali sem, do Bakalova sálu.” Někteří účinkující filmové přehlídky tvořili svoje snímky v kurzu Produkce audiovizuálního díla. „Máme za sebou už jedenáct ročníků festivalu, takže si to nějaké shrnutí zkrátka zasloužilo.” přispěchal se svým postřehem Robert Král, který kurz vede.

To nejlepší z nejlepších krátkometrážních filmů se do konečného výběru filmů dostávalo přes velice přísná kritéria. „Podmínkou bylo promítání autorsky čistých filmů, čímž se nám sice zúžil výběr, ale stále si myslím, že jsme laťku udrželi vysoko,” řekl Petr Sojka. Do prezentovaného pásma se tak dostal například film Čekárna či Usínání. Právě tvůrce Čekárny, Radim Urbášek, jako jediný z besedujících studentů-režisérů přiznal, že by se rád točením filmů v budoucnu živil. Jeho spolupracovník Tomáš Hůsek to ale vidí jinak. „Já to dělám jen pro zábavu. Sem tam něco natočím, ale nějaké vyšší ambice nemám,” řekl.

Nepříliš zaplněný Bakalův sál se po dobu dvou hodin kromě krátkometrážních hlubokých a filozofických snímků bavil i reklamami a groteskami. Z publika se tak často ozýval smích a po promítání panovala v obecenstvu zjevná spojenost. Další tvorbu informatiků bude mít možnost široká veřejnost zhlédnout na jaře příštího roku, kdy se odehraje další ročník festivalu.

Klíčová slova: filmový festival, informatici, krátkometrážní film, best of

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.