18.05.2017 17:37


Studenti i děti v Brně běželi na podporu chlapce s autismem

Autor: Jan Navrátil | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Dobročinným během mohli lidé v Brně přispět na asistenční péči jedenáctiletému Tobiášovi Košťálovi, který trpí autismem. Běhy s názvem Run and help pořádá organizace Konto naděje po celé republice. V Brně událost pod její záštitou uspořádali lidé ze studentské neziskové organizace Mise naděje a z anglické školky Ponny. 

Lidé se registrují k běhu Run and help.Foto: Jan Navrátil.

Brno – Protáhnout svá těla a zároveň přispět na dobrou věc mohli lidé, kteří se vydali na Kraví horu v Brně. Už potřetí tam dobrovolníci pořádali benefiční běh na podporu chlapce trpícího autismem.

Projekt Konto bariéry, spadající pod Nadaci Charty Sedmdesát sedm, podporuje podobné závody po celé republice. Záleží vždy na příslušných pořadatelích, jakou formou mohou lidé na děti přispívat. Na Kraví hoře darovali lidé sto korun za každý kilometrový okruh trati, který uběhli. „Běh pořádáme pod záštitou Konta Bariéry. V každém městě si organizátoři vyberou, komu přispějí. Už třetím rokem jdou peníze z brněnské akce na pomoc Tobiáše Košťála, který je autista a potřebuje odbornou péči,“ řekla ředitelka mateřské školy Ponny  Martina Drtílková.

Školka je v přímé spolupráci s Kontem bariéry a zařídila registraci události ve skupině běhů Run and help. Studenti z neziskové organizace Mise naděje se postarali o propagaci dobročinného běhu a naplánování  trasy. „Pro malé závodníky jsme přichystali naučné hry a zábavné barvy na obličej. V cíli jsme dětem nabízeli bonbony jako odměnu,“ komentovala Markéta Havlíčková z organizace Mise naděje.  

Všichni závodníci dostali symbolické startovní číslo a nálepku s logem Run and help. Mezi dětmi z mateřské školy a jejich rodiči běželo i několik studentů. „Dnes jsem přišel, protože jsem si v poslední době zamiloval běh a také jsem chtěl přispět na dobrou věc. Sám trpím formou zrakového postižení,“ prozradil student Tomáš Javorský.

Někteří lidé přispěli uběhnutím jednoho okruhu. Našli se i tací, kteří zvládli kol deset. Do běhu se aktivně zapojil i otec Tobiáše Pavel Košťál. „Jsem moc rád za takovou pomoc. Penězi z běhu zaplatíme asistenty, kteří jsou nedílnou součástí synovy výchovy,“ řekl.

Události na Kraví hoře se zúčastnilo asi šedesát dětí a dospělých. Organizátoři do budoucna plánují i další ročníky dobročinného běhu. 

Klíčová slova: běh, Run and help, Mise naděje, Ponny, autismus

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.