31.03.2011 08:38


Studenti filmařiny obsadili Radio R

Autor: Jiří Pivrnec | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Studenti ateliéru audiovize ze zlínské Baťovy univerzity ve spolupráci s kolegy z Brna natáčeli v posledním březnovém víkendu krátkometrážní studentský film na půdě Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně.

Brno – Projekt iniciovaný studentem režie a scenáristiky Tomislavem Čečkou využil studio Radia R a prostory fakulty pouze dekoračně. Šestičlenný štáb musel po celou dobu natáčení bojovat hlavně s nedostatkem času a únavou. Přestože byl konec natáčení stanoven na sobotní večer, filmaři opouštěli fakultu fyzicky i psychicky vyčerpáni až v neděli po obědě. ,,Noc ze soboty na neděli byla strašná. Díky změně času jsme spali jen hodinu nad ránem, od pěti do šesti," přiblížil problémy štábu režisér Čečka.Celý štáb po konci vysilujícího natáčení.

Spolupráce s personálem fakulty byla velmi dobrá. ,,Ze strany fakulty jsem byl ochotou a pomocí nadšen," uvedl Čečka. Podle něj se všichni od správce budovy, přes lidi z kanceláře, vrátné a uklízečky chovali mile a ochotně. ,,Vážíme si toho a moc jim děkujeme. Díky také patří celému štábu a všemi ostatním, kteří pomáhali. Bez nich by film nevznikl,” doplnil Čečka ke vzniku filmu.

Díky spolupráci koordinátora vysílání Radia R Jana Motala a moderátorky Magdalény Křížové bylo možno natáčet v prostorách Radia R. ,,Byl jsem kontaktován někdy začátkem semestru tím, že za mnou přišel Tomáš do rádia,“ popsal Motal začátky spolupráce. Ty nakonec v pátem týdnu semestru přerostly v samotné natáčení filmu. Jan Motal neměl podle svých slov s natáčením mnoho starostí, kromě kolize s vysíláním radia v sobotu odpoledne. ,,V sobotu jsme přišli o čtyři pracovní hodiny, protože jsme čekali, až skončí pořad, který se dle našich informací vůbec neměl vysílat. I tak se to ale nakonec zvládlo,“ zhodnotil Čečka dopad incidentu na natáčení.

Materiálu pořízenému na fakultě bude nyní synchronizován zvuk a obraz, aby mohl zamířit do střižny a grafické postprodukce. Jestli vypětí sil studentů, herců a ostatních přinese kvalitní výsledek, to se budou moci diváci přesvědčit v dubnu na internetových video portálech Youtube nebo Vimeo.

Rozhovor s režisérem Tomislavem Čečkou, vzniklý před natáčením, najdete zde

Klíčová slova: Radio R, natáčení, film, rádio, Zlín

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.