21.11.2014 14:58


Studenti fakulty sociálních studií si (ne)hrají na hvězdy a pořádají ples

Autor: Zuzana Richtrová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Univerzita

Studenti, učitelé a všichni další příznivci Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně se jako každý rok opět sejdou na tanečním parketu. Ples, který pořádá tým fakultního Radia R, má letos podtitul (Ne)hrajeme si na hvězdy a uskuteční se v úterý 25. listopadu v brněnském Fléda Clubu. Vstupenky je možné koupit v knihkupectví fakulty nebo přímo na místě.

Autor: Jelena Kudel

Brno - Amy Winehouse, Freddie Mercury, Lady Gaga nebo Bob Marley. To je jen krátký výčet hudebních superstar, které se v úterý setkají v Brně. Stane se tak na Plese Fakulty sociálních studií, který odstartuje 25. listopadu v osm hodin večer. Místo Faválu však letos studenty v maskách uvítá jiný brněnský klub, konkrétně Fléda, který je podle organizátorů pro návštěvníky lépe dostupný. Letošní téma (Ne)hrajeme si na hvězdy! vymysleli pořadatelé ze studentského Radia R a odkazuje tak na hudební složku vysílání.

Prvotní nápad vyměnit slavnostní róby za originální kostýmy se stal za roky pořádání plesu již tradicí. Návštěvníci se tak už mohli setkat se superhrdiny, cirkusáky, hororovými postavičkami či libovolnými variacemi na téma Konec starých časů. Převleky si oblíbili i studenti. „V obleku jsem se nikdy necítil dobře, nedokázal jsem si v něm užít zábavu, protože jsem pořád myslel na to, až ho budu moct konečně sundat. Ples v kostýmech je tedy nejen mnohem pohodlnější, ale taky můžu využít na maximum fantazii,“ chválí organizátorskou myšlenku student Martin Dvořák.

Popustit uzdu fantazii se zde opravdu vyplatí. V průběhu večera vyhlásí pořadatelé cenu za nejlepší masku a zvolí krále a královnu plesu. Chybět nebude ani tombola. Kdo si nestihne koupit lístek za sto korun v předprodeji ve fakultním knihkupectví, má možnost tak učinit přímo na místě, připlatí si však padesát korun. V minulých letech se účast pohybovala okolo čtyř set lidí a i letos organizátoři počítají s obdobným počtem plesajících masek.

Aby se o akci dozvědělo co nejvíce studentů a dalších nadšených tanečníků, tým Radia R natočil originální videopozvánku, kterou je možné zhlédnout buď na YouTube, nebo ve videu výše. „Natáčení trvalo tři hodiny a vyšlo na sto dvacet korun, přičemž nejdražší položkou byla slanina a rohlíky pro Lady Gagu“, říká autorka videa Jelena Kudel.

Na akci budou hudební doprovod zajišťovat kapely Gentle Irony Trio, FinD a DJ Andy ve velkém sále, v malém sále se potom návštěvníci můžou těšit na DJ´s Six Beats Under, Exosounds, Quest a Tomiše.

Klíčová slova: Ples, FSS, Masarykova univerzita, masky, Fléda

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.