21.10.2017 20:44


Studenti Ekonomicko – správní fakulty si na jídlo počkají

Autor: Radka Konečná | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Na Ekonomicko - správní fakultě minulým semestrem skončil provoz bufetu Správy kolejí a menz. Nově vzniklá kavárna sice vytváří pro školu příjemné zázemí, ale také stojí i za dvacetiminutovými frontami v nejbližší menze Vinařská. 

Brno – Dlouhé čekání trápí studenty z Ekonomicko–správní fakulty Masarykovy univerzity i z blízkých kolejí v menze Vinařská. Po vypršení smlouvy získala prostory bývalého bufetu majitel kavárny Dezert café Pavel Hrbáč. Toto zařízení vizuálně lépe vyhovuje požadavkům fakulty. 

Fronta v menze Vinařská

„Smlouva o užívání svěřených prostor vypršela na konci června tohoto roku. Naším hlavním úkolem je poskytovat stravování studentům a doplňková činnost formou komerční kavárny je pro nás sekundární,“ řekl manažer provozu stravovacích služeb Roman Tancoš. Správa kolejí a menz se proto soutěže o tyto prostory nezúčastnila.

Nyní se ve vestibulu fakulty nachází kavárna Dezert café. „Cílem vedení fakulty bylo vytvořit reprezentativní a důstojný prostor pro setkávání studentů, zaměstnanců a návštěvníků. Pokud se podíváte na prostor nyní, je mnohem klidnější a příjemnější než dříve, což bylo hlavním záměrem,“ přiznal tajemník fakulty Jan Slezák. „Vestibul teď vypadá lépe a hlavně tam není cítit takový zápach jako dříve,“ dodala studentka Lenka Koprnová.

Ukončením provozu bufetu SKM na ESF se zároveň uzavřel jeden ze tří prostorů, kde se poblíž areálu kolejí Vinařská vydávalo jídlo. Nyní je k dispozici pouze menza Vinařská a bufet nad touto menzou. Studenti si tam na jídlo mohou zajít až od dvou hodin. V obou menzách se tak tvoří dlouhé fronty.

„V každé jídelně se tvoří při výdeji fronty a zájem studentů pokryje zhruba šedesáti procentní kapacitu menzy Vinařská. Takže v prostorách studentské výdejny o kapacitě dvě stě židlí by se měli studenti cítit pohodlně,“ podotkl Tancoš. „Bufet nad menzou očividně nestíhá, dokonce i kuchařky si stěžují, že je tam nedostatečná kapacita pro tolik studentů. Téměř každý den čekám dlouho na jídlo, občas dvacet i pětadvacet minut, než na mě přijde řada,“ přiznal student Roman Kolář.

Jedním z řešení by bylo otevřít bufet nad hlavní menzou pro studenty i během obědů, to ale SKM odmítá. Podobnou situaci je možné vidět i u menzy na Moravském náměstí, kde se zrušila vrchní zaměstnanecká výdejna, kam chodili i studenti, a SKM otevřela Veggie bar. 

Klíčová slova: SKM, ESF

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.