24.03.2013 16:14


Studenti by uvítali skříňky, vedení fakulty však o jejich zavedení neuvažuje

Autor: Jolana Rumanová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Některé fakulty je mají a moc studentů je neocení. Kde naopak chybí, je po nich sháňka. Řeč je o skříňkách, kam si studenti mohou odložit knížky nebo věci na tělocvik, když ve škole tráví celý den. Na Fakultě sociálních studií bylo takových skříněk na tři sta, kvůli problémům s jejich užíváním musely být ale zrušeny. Vedení zatím jejich opětovné zavedení neplánuje.

Brno – Před hodinou skočit do skříňky, sundat kabát, přezout se a případně si odložit těžké učebnice na odpolední výuku. Na podobný postup byla asi zvyklá většina studentů ze střední školy. Na Fakultě sociálních studií studenti žádné takové skříňky nenajdou, všechno musí nosit s sebou. Absenci úschovny nejvíce pocítí ti, kteří hned po vyučování cestují domů a mají s sebou kufr či krosnu.

„Osobně jsem z Brna, ale chápu, že studenti, kteří dojíždějí, by takovou skříňku nebo úschovnu na kufr ocenili,“ myslí si studentka sociologie Eva Bartošová.  I další studenti v anketě na stejné téma přiznali, že by skříňku rádi využili. Zároveň si ale nebyli schopni představit, jak by měl systém skříněk fungovat. 

Málokdo ví, že na Fakultě sociálních studií už skříňky byly, ale v roce 2009 musely být zrušeny. „Bylo tu několik set skříněk na desetikoruny a fungovalo to čtyři roky,“ prozradil správce budovy Jan Jebas.  Časem si však studenti začali dělat ze skříněk úschovnu dlouhodobou. „Dávali si tam knížky, brusle, až tam byly tři stovky skříněk, ale všechny permanentně obsazené,“ vysvětlil Jebas důvod jejich zrušení. O jejich obnově zatím vedení fakulty podle jeho slov nepřemýšlelo.

Možná ale studenti volají po něčem, co nakonec využívat nebudou. Na mnoha jiných fakultách skřínky mají, ale často zejí prázdnotou. „Máme u knihovny skříňky na klíček, kam si můžeme věci odkládat. Nikdy jsem to ale nevyužila,“ přiznala Markéta Sedláková z Pedagogické fakulty. Stejně je na tom i Matěj Málek studující na Fakultě informatiky.Skříňky někde ve škole jsou, ale jak je to s přístupem k nim, to nevím. Nikdy jsem ji nepotřeboval,“  řekl Málek.

Klíčová slova: skříňky, FSS, kufr, úschovna

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.