05.05.2015 15:30


Studenti a vyučující FSS se utkají ve fotbale

Autor: Turková Markéta | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Každoroční fotbalové klání týmů Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity začíná již ve středu 6. května. Na hřišti Draken na Kraví hoře se utká jedenáct týmů složených z žen a mužů, studentů i vyučujících. O vítězi se rozhodne o den později.

Brno – I na humanitních oborech sportují. Již čtrnáctý ročník Fotbalového turnaje FSS zahájí ve středu 6. května v půl deváté týmy z Fakulty sociálních studií. Politologové, žurnalisti i studenti genderu poměří své síly ve dnech 6. až 7. května. „Vítěz převezme putovní pohár. Týmy na druhém a třetím místě získají drobné ceny,“ sdělil jeden z organizátorů turnaje Michal Gorgol.

Fotbalový svátek studentů FSS začíná již ve středu 6. května. Foto: Ondřej Poděl

Hráči obou pohlaví proti sobě nastoupí v počtu čtyři plus jeden. Za tým složený z politologů jde hrát student Ondřej Sliš. „Jsme amatéři, takže nevím, jestli máme šanci vyhrát. Každopádně chceme reprezentovat svůj obor," řekl Sliš. První den odehrají týmy úvodní zápasy ve skupinách, ve čtvrtek pak o vítězi rozhodne systém vyřazování. Zápas potrvá dvakrát deset minut se změnou stran.

Soutěž skupin končí ve středu v 15.45, čtvrteční vyzařovací pavouk se hraje od 8.30 do 15.00. Mezitím se mohou diváci i hráči občerstvit v přilehlé hospodě Draken. „Zcela jistě čeká na fanoušky povedená hra,“ dodal Gorgol.  

Poprvé se fotbalový svátek studentů a akademiků z Fakulty sociálních studií odehrál v roce 2002. Podle spoluorganizátora Adama Táborského je význam současných ročníků jak v zábavě, tak v udržení tradice. 


Klíčová slova: turnaj, fotbal, Fakulta sociálních studií, sport

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.