26.03.2016 11:13


Střelec dvou branek Patrik Schick: Na hattrick jsem myslel

Autor: Marek Janoš | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Fotbalová lvíčata zvítězila v kvalifikačním zápase s Lotyšskem 2:1. O obě branky se postaral kmenový hráč Sparty Patrik Schick. Skóre zápasu otevřel český útočník ve 25. minutě, ale o chvíli později srovnal hostující Ikaunieks. Schick se však ozval ještě jednou, když ze začátku druhé půle proměnil akci po nepřímém kopu. Česká reprezentace do 21 let zvítězila nad Lotyšskem a v kvalifikační skupině na mistrovství Evropy je druhá.

Uherské Hradiště – Česká lvíčata jsou stále v boji o Euro. Dvěma brankami se o to postaral útočník ligových Bohemians Patrik Schick, který v Ďolíčku hostuje ze Sparty. Česko porazilo Lotyšsko 2:1. „Na hattrick jsem myslel, ale jsem rád, že nám dvě branky stačily,“ usmíval se po zápase Schick. V úterý čeká Čechy další kvalifikační zápas. Soupeřem bude Malta.

Patrik Schick po zápase s Lotyšskem. FOTO: Marek Janoš

Mohl byste popsat své branky?

Ta první byla vyražená střela. Trenéři nás upozorňovali, že v takových situacích mohou brankáři míče vyrážet, takže jsem to trochu čekal. Už zbývalo jen míč dorazit do branky.

A druhý gól? Padl přece jen ve velmi neobvyklé situaci.

Bylo to docela složité. Chvilku jsme s ostatními kluky debatovali, kam to kopnout. Já jsem taky rozmýšlel, ale nakonec jsem se rozhodl střelit míč na zadní tyč nahoru, a trefil jsem se.

Střelil jste už někdy gól v takové situaci?

Myslím si, že ne. Možná někdy v dorostu, ale to opravdu jen možná. (úsměv) Na konkrétní případ si nevzpomínám.

Už jste rozhodl zápas s Belgií, stejně se vám dařilo i dnes. Který gól byl nejdůležitější?

Důležité byly všechny tři, respektive všechny byly vítězné. Takže důležité byly všechny stejně.

Dá se uplynulý zápas srovnat s tím předchozím proti Lotyšsku?

Když jsme s nimi hráli poprvé, tak jsme nevěděli, co od nich máme čekat. Teď už jsme na to byli lépe připravení. Věděli jsme, že budou hrát ze zatažené obrany a vyrážet do rychlých brejků. To jsme si pohlídali docela dobře. Ten zápas jsme kontrolovali.

Jak složité bylo překonat tu hlubokou lotyšskou obranu?

Chvilku jsme se rozkoukávali, co a jak, co by na ně mohlo platit. Potom jsme zjistili, jak na ně, a šance jsme tam měli.

Myslel jste na hattrick?

Přiznám se, že ano. Byly tam dvě situace, kdy jsem měl šanci. Nejdřív jsem hlavičkoval, pak jsem měl míč na noze ve skrumáži. Takže na hattrick jsem myslel, ale jsem rád, že ty dva góly stačily.

Čeká vás Malta, kterou jste minule porazili. Co se od zápasu s ní dá čekat?

Všechny zápasy už musíme zvládat, protože jak je vidno, tak Belgie je suverénní. Na Maltě to nebude vůbec jednoduché. Sice naposledy prohrála, ale výsledek tak jasný nebude. Musíme se na to dobře připravit a přivézt tři body.

Klíčová slova: fotbal, sport, reprezentace, mládež, kvalifikace

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.