13.03.2015 22:00


Střela z voleje je jedna z mých nejsilnějších zbraní, hlásí Petr Ton

Autor: Havel Adam | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Jedenáct let. Po takové době si připsal Petr Ton gól v extraligovém play-off za jiný tým než pražskou Spartu. Ke své brance navíc přidal i jednu asistenci a hokejisty Komety Brno nasměroval k prvnímu vítězství ve čtvrtfinále 4:2. I díky jeho příspěvku Brňané srovnali krok v sérii se Zlínem hrané na čtyři vítězná utkání. „Narazily na sebe týmy s podobným stylem, bude to velký boj do poslední chvíle,“ uvedl jedenačtyřicetiletý útočník. 

Autor: Adam Havel

Hokej zlínských hráčů je známý jako velmi nepříjemný, své soupeře často deptají. Dělá vám problémy jejich styl hry?
Stejně jako v sezoně hrají svůj účinný styl hokeje. I když prohrávají o jeden gól, pokračují ve velmi trpělivé hře. Pro nás je důležité odskočit na dva góly, do té chvíle oni nechtějí nic měnit. Zároveň pro diváky jde najednou o atraktivnější zápas.

 

Před první brankou jste třikrát trefili tyčku. Měl jste strach, že je pro vás zlínská branka zakletá?
Kvůli tomu ani ne. Spíš jsem nemohl uvěřit, když jsme dostali smolný gól z hole Marušáka. Padlo mu to tam se štěstím ve středu i ve čtvrtek. Říkal jsem si, že to není možné. O Marušákovi víme, jakou má nebezpečnou střelu, ale tohle byly haluze. Naštěstí jsme potom dali gól, takže nás to nemrzí. Hlavní je vítězství. Srovnali jsme sérii, což jsme potřebovali.

 

Vy jste se stal nejlepším střelcem Komety v základní části. Věřil jste si na ránu od modré?
Já si věřím na každou střelu z první bez přípravy. Myslím si, že to je jedna z mých nejlepších stránek. Vím ale, že Zlínští hráči dobře stojí v drahách střel, takže jsem příliš nemířil, spíš jsem nechtěl trefit prvního hráče. Pak už jde hodně o štěstí, zda střela projde až na bránu.

 

V utkání jste využil přesilovku, kterou Kometa dostala po faulu na Jana Hrušku. Byl to klíčový moment? 
Byla to rychle využitá početní výhoda. V jejím zbytku jsme nemohli dostat do pásma a promarnili jsme velkou možnost. Jsme ale rádi za ten jeden důležitý gól, co jsme vstřelili. Věděli jsme, že musíme zůstat trpěliví. Pro zlínské hokejisty je typické, že v dlouhém oslabení hrají na brejky, proto jsme na naši hru kladli větší pozornost. Nesnažili jsme se nutně dát další gól, viděli jsme, že zbývá devět minut do konce, tak jsme si hlídali obranu.

 

Zákrok na Hrušku sudí posoudil pěti minutami plus osobním trestem do konce utkání. Považujete to za adekvátní?
Byl jsem sice na ledě, ale neviděl jsem střet Hrušky s Okálem. Těžko říct, zda šlo o nezaviněnou srážku.

 

Místo otřeseného útočníka jste museli na pozici centra nasadit Jakuba Koreise. Pomohla vám tato změna v sestavě?
Kuba s námi už hrával, když jsme zkoušeli hru ve čtyřech útočnících a já jsem zůstával na modré čáře. Dobře si uvědomujeme jeho silné stránky. Precizní hrou před brankou nám ostatním dělá prostor. Stojí tam jako tank a nikdo ho neodstaví, i díky tomu jsme se prosadili.

 

Jan Hruška se ještě vrátil do jednoho střídání, znovu už ale nenastoupil. Z jakého důvodu?
Byl hodně otřesený. Dostal zásah přímo do obličeje. Zkusil se jednou vrátit do utkání, ale jakmile jsme navýšili naše vedení na rozdíl tří branek, bylo lepší, aby si odpočinul. Navíc do konce zápasu zbývalo jen šest minut.

 

Čtvrtfinálovou sérii jste tedy vyrovnali, jaký očekáváte její další vývoj?
Je to hodně otevřené za stavu 1:1. Nyní jedeme na dva duely do Zlína, celou sezonu jsme hráli na venkovních kluzištích výborně, vyhráli jsme i nad ševci. Pokud otevřou skóre, bude to těžké, budou je hnát diváci. My si ale můžeme vytvořit podobné brejkové situace jako oni u nás ve dvou zápasech a pořádně jim zahrozit.

Klíčová slova: Ton, hokej, Kometa, play-off, Brno

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.