23.03.2015 12:36


Stážisté Think-tanku Evropské hodnoty již nebudou muset dojíždět do Prahy

Autor: Vážanová Pavlína | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Pro rozšíření působnosti z Prahy také do Brna se rozhodlo vedení Think-tanku Evropské hodnoty. Tento krok bude znamenat přínos pro brněnské studenty politologie či evropských studií, ale také pro samotnou organizaci.

Brno – Nová pobočka organizace Think tank Evropské hodnoty začala v půlce března fungovat v Brně. Její zázemí se tak již nenachází pouze v Praze, kde je jeho hlavní sídlo. Tento krok přiblížil Evropské hodnoty brněnským studentům, kteří tvoří nemalou část jejich spolupracovníků.

„Otevření pobočky je pro mě přínosem z časových i finančních důvodů. Také mi to umožní více se zapojit do práce, což je pro mě nyní kvůli dojíždění problematické,“ řekla o vytvoření pobočky stážistka Evropských hodnot Markéta Krejčí.

Záměr přesunout práci organizace také do Brna není ničím novým. „Už od loňského roku se k nám na stáže hlásí hodně studentů Masarykovy univerzity. Postupem času jsme zjistili, že v některých týmech nebo pracovních skupinách tvoří studenti z Brna nadpoloviční většinu a začali jsme uvažovat o samostatné buňce v Brně,“ komentovala rozšíření práce Think tanku jeho provozní manažerka Lucie Kalousková.Zasedání analytického týmu Think-tanku Evorpské hodnoty

Tento krok bude znamenat přínos nejen pro samotné pracovníky, ale i pro Evropské hodnoty. „Členská základna se stále rozšiřuje o studenty z Brna. Vybudováním pobočky se začíná vytvářet zázemí právě pro tyto členy. To pro nás znamená výhodu, protože potenciál stávajících i budoucích brněnských kolegů můžeme využít přímo na místě,“ sdělila jedna z vedoucích brněnské pobočky Klára Hendrychová.

Think-tank Evropské hodnoty je nevládní organizace, jejímž hlavní cílem je zvýšit politickou kulturu v České republice i na evropské úrovni. V souvislosti s tímto posláním plánuje vedení kromě Brna rozšířit svou působnost i dále. „Máme v plánu zakládat pobočky postupně ve všech krajských městech, abychom mohli politiky sledovat a hodnotit také na regionální úrovni,“ poznamenala k budoucnosti organizace Lucie Kalousková.

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.