10.04.2014 19:54

Stávající favorité Univerzitní ligy se potvrdili

Autor: Lucie Obrtelová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Univerzitní liga v pondělí nabídla další sadu zápasů, na které se s přibývajícím teplem a světlem těší každý týden více fanoušků. Tentokrát se nemuseli bát, že dojde pivo, které tady stojí dvacet korun. Pořadatelé zajistili více než dvě bečky na jeden večer.

Brno – Utkání FC Kredity budou stačit a Impéria začalo v osm hodin večer a přineslo očekávaný výsledek. Fotbalisté z FC Kredity budou stačit, ktěří měli od začátku soutěže ve skupině B nejméně štěstí a zatím se jim nepodařilo ukořistit jediný bod, opět prohráli. Tentokrát s těmi skoro nejlepšími, tedy s týmem Impérium, který se v tabulce drží na druhém místě. Ti zápas vyhráli se skóre 4:0.

Už před zápasem byla ze strany fanoušků FC Kredity budou stačit cítit jasná nedůvěra. "To bude zase určitě katastrofa," vyjádřil svá očekávání Michal Budač, který přišel podpořit svého spoluhráče, se kterým hraje fotbal v Plzni. "Budeme rádi, když tentokrát rozhodčí vydrží až do konce. Naposledy, když jsme hráli v Plzni, se po něm tak řvalo, že uprostřed zápasu odešel," dodal, zatímco si hráči týmu nazouvali kopačky.

Hráči se pokouší zvrátit padnutí posledního gólu. Foto: Lucie ObrtelováStart zápasu odpískal rozhodčí Petr Skula těsně po setmění. V devatenácté minutě vstřelil Michal Fotta první gól. Hned pět minut nato ho se vsítěním branky následoval Alexander Lörinc. Už po poločase vedlo Impérium nad FC Kredity budou stačit 2:0. Tři minuty po začátku druhého poločasu se Michal Fotta mohl pochlubit další vstřelenou brankou. Na konečných 4:0 to dotáhl v jednačtyřicáté minutě Matúš Burda.

Poražení si však z prohry starosti nedělali. "Hrajeme hlavně proto, abychom si udělali žízeň, takže výsledek zápasu je poddružný," komentoval výkon svého týmu Michal Jandoš a odešel se spoluhráči na pivo. Mezitím na druhém hřišti skončil zápas skupiny A, kde hráči týmu Mixed Trotters utrpěli ještě větší porážku, a to od Maurových oveček. Zápas skončil výsledkem 8:2.

Těmto zápasům předcházela utkání týmů TJ Strážci vesmíru a Beer teamu s výsledkem 1:4 a ve skupině B FC Big Test Icicles porazili ASN Brno 4:3. V devět hodin se pak utkali FC Verdikt s Kaša týmem. Jejich zápas skončil remízou 2:2. Na druhém hřišti prohráli Diletanti nad FC Boyband 0:2.

Klíčová slova: Univerzitní liga, malá kopaná, fotbal