06.03.2013 18:44


Star Wars, veřejný ochránce práv a tombola za padesát tisíc. I takhle vypadají plesy Masarykovy univerzity

Autor: Veronika Gecová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Univerzita

Někteří studenti už své střevíčky protančili, jinde se veselice teprve chystá. Na uzavření plesové sezony to na Masarykově univerzitě rozhodně nevypadá. Čtyři plesy totiž teprve budou.

Brno - Plesová sezona je na Masarykově univerzitě v plném proudu a ten nejbližší si studenti užijí už dnes večer. Pořádá ho Pedagogická fakulta v brněnském Bobycentru od devatenácti hodin a lístků je ještě dost. „Máme prodáno patnáct set lístků, kapacita je osmnáct set míst. Účast je asi o sto padesát prodaných lístků menší než loni, lístky tak půjde koupit i přímo na místě,“ přiblížil jeden z organizátorů plesu Petr Hájek.

Zavítá na něj i Kristýna Drápalová z Fakulty sociálních studií. „Naše fakulta ples nemá, máme jen maškarní. A je to škoda. Tady se člověk hezky obleče a potká své známé. Proto jdeme tentokrát s kamarády sem,“ vysvětlila.

Možnost provětrat večerní róby a obleky budou mít studenti Filozofické fakulty za necelý týden, a to 12. března v Kulturním centru Semilasso. Ti, kteří si nechtějí nechat tuto událost ve stylu Star Wars ujít, mají ještě šanci koupit vstupenky v předprodeji ve vestibulu Filozofické fakulty za dvě stě dvacet korun.

Sportovci své taneční kreace předvedou den na to 13. března v Bobycentru. Na návštěvníky čeká například tombola v hodnotě víc než padesáti tisíc korun a také novinka. Pořadatelé zajistili fotografování dvojic profesionálním fotografem před plakátem plesu. Předprodej vstupenek je sice u konce, studenti ale nemusí zoufat. „Obsazených je prozatím asi šest set míst z celkových osmi set, návštěvníci tak budou mít možnost dokoupit vstupenky i na místě,“ doplnil organizátor plesu David Novotný.

Minulý rok studenti na plese Fakulty sportovních studií protančili střevíčky

O poslední ples se 16. března postarají právníci v hotelu International. Na událost zavítá i veřejný ochránce práv Pavel Varvařovský, předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský nebo nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman. Zájemci mají možnost zbylé lístky kupovat až do 15. března.

Ekonomická fakulta se spolu s Fakultou lékařskou a Přírodovědnou připojuje k těm, jejichž studenti si letos plesu neužijí.  „Tuto sezónu řadíme k těm zdařilejším. Největší úspěch u publika sklidilo vystoupení Meteoru z Prahy, ale pobavila i imitace vinného sklípku,“ připomněla Klára Burýšková z oddělení vnějších vztahů Ekonomické fakulty, které tuto akci uspořádalo v divadle Husa na provázku stejně jako minulý rok.

Klíčová slova: Plesy, univerzita, 2013

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.