17.04.2019 20:57


Stačí rozumět Linuxu a umět programovat, láká studenty na stáž firma Red Hat

Autor: Jakub Smyčka | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Ekonomika

Americká vývojářská firma Red Hat otevřela ve středu jednu ze svých čtyř budov v technologickém parku veřejnosti. Návštěvníci mohli nahlédnout do kanceláří programátorů, studenti se ptali na pracovní příležitosti. Firma, která v Brně zaměstnává přes tisíc lidí, masivně nabírá právě studenty informatiky.

Brno – Stolní fotbal, šachy, automaty na pití nebo herní místnost se širokoúhlou obrazovkou. Bez tohoto vybavení pro své zaměstnance se dnes už prakticky neobejde žádná technologická firma. Programátorů je totiž stále nedostatek a především v Brně, kde sídlí několik technologických gigantů, si je zaměstnavatelé potřebují udržet. Výjimkou není ani americká společnost Red Hat, která se specializuje na vývoj komerčního linuxového operačního systému.

Firma celosvětově zaměstnává přes dvanáct tisíc lidí, z toho asi tisícovku v Brně, kde předloni otevřela čtvrtou budovu. „Brno je v podstatě české hlavní město IT sektoru, říkáme tady tomu malé Silicon Valley,“ posmála se koordinátorka stáží ve firmě Tereza Tichá. Právě kvůli potřebě nových zaměstnanců otevřel Red Hat ve středu svou budovu B veřejnosti. Kromě soubojů v programování a jiných zábavných aktivit tam nabízel i bližší informace o zaměstnání nebo stáži ve firmě.

Hlad po studentech informatiky je ve firmě velký. „Určitě máme zájem o studenty, ideální je praxe při studiu vysoké školy, ale nebráníme se ani středoškolákům. Na stáži v Red Hatu dostane každý student mentora, který na něj bude dohlížet, takže se není čeho bát,“ uvedla Marta Uhlířová, která pro Red Hat hledá programátorské talenty. Podle ní ale ne každý student, co se na stáž přihlásil, nakonec uspěl. „Určitě je potřeba znalost Linuxu a alespoň jednoho programovacího jazyka,“ upřesnila kritéria Tichá.

Red Hat v Brně působí už třináct let. Zaměstnává tam přes tisíc lidí, k tomu stovku stážistů. Spolupracuje také s více než 200 studenty informatiky. Firma sídlí v USA, brněnská pobočka patří k největším. Společnost loni vykázala čistý zisk 434 milionů dolarů (asi 9,8 miliardy korun). V říjnu 2018 oznámila firma IBM, že Red Hat koupí za 34 miliard dolarů (772 miliard korun), jde tedy o jednu z největších technologických akvizic všech dob.

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.