24.10.2013 08:32


Sportuji minimálně čtyřicet hodin týdně, říká hokejista

Autor: Martina Kynclová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Trénují, hrají zápasy, nepolevují ani na dovolené. Být profesionálním sportovcem zkrátka není nic snadného. Své o tom ví i Vojtěch Němec, který přiblížil, jak vypadá životní styl extraligového hokejisty.

Trénink brněnských hokejistů skončil v poledne. Uplyne však ještě hodina než hráči opustí Kajot arenu, mezi nimi je i Vojtěch Němec.

Jak trávíte svůj běžný den?

Vstanu zhruba kolem osmé hodiny. Dojedu na zimní stadion, kde si dám lehkou snídani. Pak potrénuju, naobědvám se. Když ten den hrajeme zápas, většinou zůstávám na zimáku až do večera. Případně jedeme s týmem na venkovní stadion.

Máte před zápasem nějaký speciální rituál?

Nic úplně speciálního nedělám. Je ale pravda, že si před zápasem rád odpočinu. Jsem zvyklý se trochu prospat po obědě. Pokud hrajeme venku, zdřímnu si v autobuse.Vojtěch Němec odchází z tréninku až po jedné hodině odpoledne. Foto: Martina Kynclová

Jak odpočíváte?

Nejraději odpočívám na golfu, ale přece jen po narození syna se mi čas vyhrazený na takové aktivity výrazně zkrátil. Takže teď hlavně spánkem, a když je čas, brouzdám na internetu, nebo hraju počítačové hry.

Kolik hodin týdně sportujete?

Přibližně čtyřicet hodin věnuju jen hokeji. Ale mám i spoustu  dalších oblíbených sportů, které hraju rekreačně. Nejoblíbenější z nich je pro mě golf.

Jak se vám zamlouvá část letní přípravy, kdy hokej nehrajete?

S letní přípravou rozhodně nejsme kamarádi. Hlavně proto, že nemám rád běhání. Jinak by mi snad ani tolik nevadila. I když loni se mi vyloženě hnusila. Začátkem září jsem byl na operaci ramene, a pak bylo nutné vše rychle dohnat, takže jsem si ji v podstatě zopakoval.

Máte vzhledem ke své fyzické zátěži nějak upravený jídelníček?

Nejsem člověk, který by koukal na jídelníček. Jím, co je a nějak extra se nehlídám. Samozřejmě je jasné, že nemám denně knedlíky se zelím a kachnu. Ale jím jako každý člověk, jednou brambory, podruhé rýži. K tomu samozřejmě maso.

Můžete neomezeně kouřit, pít alkohol?

Jsem nekuřák, cigarety mi jsou odporné. Dám si občas sklenku vína, pivo mi moc nechutná a tvrdý alkohol už vůbec není pro mě.

Vidíte nějaký zásadní rozdíl mezi životem profesionálního sportovce a běžného člověka?

Asi se moc neliší. Všichni máme práci, kterou musíme dělat stoprocentně, abychom dostali požadované ohodnocení. Hlavní rozdíl je v medializaci a v tom, že lidi berou práci sportovců jako zábavu. Nevím, jak to přesně popsat. Když potřebujete instalatéra a nemáte ho, je to problém. Ale hokejistu si můžete odpustit, považujete ho jen za určité zpestření dne.

 

Vojtěch Němec se narodil v roce 1985 v České Lípě, kde také začal s hokejem. Vystudoval liberecké gymnázium. Hrál mimo jiné za Liberec, Havlíčkův Brod či Třebíč. Nyní působí už třetí sezónu v brněnské Kometě. Je ženatý a má ročního syna Tadeáše.

O zápase, ve kterém nastoupil Vojtěch Němec proti Ocelářům Třinec, si můžete přečíst zde.

Klíčová slova: sport, hokej, životní styl, Vojtěch Němec

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.