04.11.2014 15:57


Sportovní veletrh láká na netradiční sporty, taneční rekord a elektrokola.

Autor: Klára Čápová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Sportovní veletrh Sport Life začne tento čtvrtek v prostorách brněnského výstaviště. Jeho součástí budou i akce Dance Life Expo a In-Joy. Návštěvníci si na něm můžou otestovat nová elektrokola, vyzkoušet si netradiční sporty jako headis a slackline nebo se zůčastnit pokusu o překonání tanečního rekordu. O víkendu se budou konat běžecké závody Sport Life Run, Maminy Run a Český pohár v boulderingu.

Brno – Brněnské výstaviště bude od 6. listopadu hostit Festival sportu, tance a zábavy: Sport Life, Dance Life Expo a In-Joy. Základní vstupné na veletrh stojí 100 korun s registrací na internetu, na místě zaplatí návštěvníci 160 korun. Organizované školní skupiny s doprovodem mají ve čtvrtek a pátek vstup zdarma.

Richard Genzer předvedl taneční sestavu pro Sport Life 2014 i v Praze. Foto: Klára ČápováVystavovatelé předvedou řadu novinek sportovního trhu. Společnost AGOGS electric bikes v pavilonu F představí nový koncept super lehkého skládacího kola předělatelného na elektrokolo Foldy Electric a systém umožňující majiteli chytrého telefonu ovládat elektrokolo prostřednictvím přenosu Bluetooth a Androidu nebo iPhone aplikace. U stánku značky La Siesta se lidé budou moct seznámit s novými extrémně lehkými houpacími sítěmi pro cestovatele.

Samotné výstavy a prezentace sportovních novinek doplní bohatý doprovodný program. "Letos budou mít návštěvníci příležitost zkusit si kromě tanečních workshopů a horolezeckých stěn poměrně nové a málo známé sporty jako jsou headis, což je stolní tenis, při kterém se místo pálky hraje hlavou, nebo moderní provazochodectví, tedy slackline," uvedl ředitel veletrhu Jan Kuběna.

V pavilonu V se návštěvníci dozvědí o netradičních způsobech cestování. Jan Balák bude v sobotu a neděli přednášet o své cestě Felicií do Iráku, při které nepoužil žádné speciální outdoorové vybavení a celá výprava, včetně koupě auta ho nestála víc než průměrná dovolená v Chorvatsku. "Smylem cesty bylo prozkoumat místa, kam se běžně nejezdí. Chci se podělit o své zážitky a bořit mýty o nebezpečném a nepřátelském východě," vysvětlil Balák.

O víkendu se budou konat sportovní soutěže a závody. Běžci všech věkových kategorií si mohou v sobotu a neděli přijít zaběhat na Sport Life Run, v sobotu vyzkouší svoji kondičku české maminky v závodě Maminy Run. Závodu se zúčastní také patronka projektu herečka Alena Antalová, moderátorka Eva Decastelo a fitness trenérka Hanka Kynychová.

V sobotu od jedné hodiny se návštěvníci z řad tanečních nadšenců pokusí s Richardem Genzrem překonat rekord v počtu lidí tančících na jednom místě stejnou choreografii. „Na veletrh půjdu, protože se chci zůčastnit pokusu o taneční rekord s Geňou. Taneční sestavu jsem si našla na stránkách In-Joy a není těžká. Rozhodně ji může zvládnout každý, kdo se o to pokusí,“ řekla studentka ekonomie Jana Hegerová.

Veletrh skončí v neděli 9. listopadu ve čtyři hodiny odpoledne.

Klíčová slova: veletrh, sport, tanec, rekord

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.