23.11.2011 22:40


Sportovní seriál: Hodně silná děrovaná droga

Autor: Dita Ondrejková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Nejdynamičtěji se rozvíjející týmový sport nejenom v České republice, ale po celém světě. Je rychlý, padá v něm hodně branek a hrát musíte až do poslední vteřiny. Takový je florbal.

V České republice je florbal dvacetiletým klukem, který je pro svou ryzí přátelskou povahu a nenáročnost velice oblíbený. Hrát jej může opravdu každý. Dnes již v téměř každém obchodě nalezneme koutek věnovaný tomuto stále ještě amatérskému sportu, a to i na té nejvyšší úrovni. Díky  dynamice a přátelské atmosféře panující na každém florbalovém kolbišti se florbal stal sportem, který se po vyzkoušení jen těžko opouští.

V Brně funguje hned třináct florbalových oddílů. Pouze dva z nich hrají nejvyšší soutěž mužů respektive žen.Maskot brněnského Bulldogs Foto: Jiří Janák Nejznámějším klubem a účastníkem mužské Fortuna Extraligy je Bulldogs Brno, který má něco málo přes pět set registrovaných členů. I v ženské extralize má Brno své zastoupení, a to v podobě celku TJ Sokol Brno Židenice. V klubu je zaregistrováno téměř tři sta padesát členů. „Hrajeme extraligu žen, ale to neznamená, že se soustředíme pouze na ženy. Máme i mužskou sekci,“ řekl jeden z trenérů extraligového Sokola Marek Loskot. „Kromě mužů a žen pracujeme také s mládeží. Není problém se domluvit s trenérem dané kategorie a začít hrát. A je jedno, jestli je zájemci pět nebo padesát let. “ vzápětí upřesnil Loskot. 

Buldoci jsou v Brně velmi oblíbení. Vyplývá to z divácké návštěvnosti, která je oproti extraligové normě nadprůměrná. Pravidelně se sejde v hledišti haly Vodova okolo čtyřstovek diváků, což je například vedle několikanásobného mistra republiky z Tatranu Střešovice o více než tři sta hlasivek navíc.

K florbalu toho člověk nepotřebuje mnoho. U každého florbalového náboru se použivá jedno a to samé klišé - že stačí hokejka a boty do haly. I přesto, že se florbal u nás za dvacet let rozvinul, zmíněné klišé je stejně pravdivé jako před lety. „Po domluvě s trenéry je možné přijít na trénink a klidně hned začít hrát,“ nebránil se rozšíření nejen divácké obce sekretář Bulldogs Brno David Kyzlink. Zájemci o tentoMalá Sokolka Foto: Jiří Janák sport tak skutečně stačí jen zjistit, kdy má trénink jeho kategorie a dorazit. „Trénujeme na Vodové, na Tesle i v bohunickém Kampusu. Kdo a kdy, to všechno je na oficiálních internetových stránkách klubu,“ řekl Kyzlink a poradil tak případným zájemcům o kariéru v dresu Bulldogs.

V jedné písničce, kterou mimochodem složila a nazpívala hráčka extraligové Děkanky Praha Tereza Slowiková, se o florbalu zpívá, že je hodně silnou drogou a dostat se z něj je vlastně nemožné. Příčinu lze hledat i ve finanční nenáročnosti tohoto sportu. Roční příspěvky klubu se v průměru pohybují okolo pěti tisíc korun (viz tabulka), v mládežnických kategoriích je tato částka ještě nižší.

„Florbal není jenom sport, je to styl, kterým žijem,“ zní v oné písničce příznačně nazvané Florbal song. Když se člověk ve městě rozhlédne kolem sebe, pochopí, co tím autorka textu myslí. Je těžké nenarazit na někoho, kdo si právě nese florbalovou hokejku.

 

Bulldogs Brno

TJ Sokol Brno Židenice

Muži A

kolem 3000 Kč

              5000 Kč

Muži ostatní

          6000 Kč

              5000 Kč

Ženy A

          6000 Kč

              6000 Kč

Ženy ostatní

          6000 Kč

              5000 Kč

 

Soutěžte o lístky pro dvě osoby na florbalové utkání Fortuna Extraligy, které se bude hrát 10. prosince v Brně.

zdroje: cfbu.cz

Klíčová slova: florbal, seriál, sport

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.