04.03.2013 09:35


Sportovní kurz aneb kredit snadno a rychle

Autor: Kristýna Plešingrová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Otázkou povinného univerzitního tělocviku se zaobírá nejeden student. A jak by řekl fyzik, nejlepší cestou je vždy ta s nejmenším odporem. Jak tedy získat kredit snadno a rychle? Možností jsou sportovní kurzy. Pořádají se každoročně a není těžké se do nich přihlásit.

Brno - Já si z široké nabídky vybrala kurz Slovinsko, Itálie na nenáročných pět dní. Hodiny v autobuse asi nemá rád nikdo, ale zasněžené svahy hned po probuzení stojí za to. Ani rekreační zimní sportovec se nemusí obávat, že by ho instruktoři sedřeli z kůže. Zapomeňte na lyžařské zájezdy ze střední a základní školy, nehrozí žádná družstva ani spartakiádní předcvičování na svahu. „Jsme přece dospělí lidé,“ říkala s úsměvem jedna z lektorek Renata Vychodilová. A v tomto duchu se nesl celý náš kurz. Ráno nás vypustili na svah, večer nahnali do autobusu a jediným omezením bylo při večerní zábavě nezbořit chatu a nebudit lektory.

Jsou však věci, které nikdo naplánovat nedokáže. Například počasí. Náš kurz na něho moc štěstí neměl. Sníh pod lyžemi nebo prknem je pohádka, ale všudypřítomný sníh za límcem už tak příjemný není. A při pořádné chumelenici se i ti nejotrlejší polárníci raději schovali do restaurace. Ale jak se říká, azurově modré nebe je kýč z pohlednice, a tak většinu z nás nepřízeň počasí neodradila. Kapitolou samu pro sebe byli líní italští vlekaři. Čeští i rakouští vlekaři svah běžně upravují až třikrát denně, v Itálii je ale zřejmě rolbování svahu malým zázrakem. Aspoň ve střediscích Tarviziu a Sella Nevea, kde se náš kurz odehrával, se tohoto nepsaného pravidla italští gentlemani pevně drželi. A tak večer krásně upravený svah ráno nebyl pod čerstvými závějemi ani vidět. Pochvala naopak patří vlekařům slovinským, kteří se sněhem bojovali s odhodlaností Dona Quijota.

Sportovat však nikdo věčně nevydrží, a my nebyli výjimkou. Jak je na sportovních kurzech zvykem, večer studenti tráví intelektuálními debatami, nebo si čas krátí hraním veselých her. Záleží na každém, jak se do programů zapojí a jak moc se chce socializovat.

Sečteno podtrženo, sportovní kurzy jsou nejen snadnou cestou ke splnění povinné dotace kreditů za tělesnou výchovu, ale také příjemnou a studentským kapsám odpovídající dovolenou. Kdo nemá problém s trochou pohybu a rád spojí užitečné se zábavným, určitě by si měl nějaký kurz zkusit.

Klíčová slova: povinný tělocvik, zimní kurz, dovolená, zahraničí

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.