17.05.2013 12:00


Sportovci se sešli na Velké ceně v atletice, běžec Stromšík potvrdil limit na mistrovství

Autor: Jolana Rumanová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Mezinárodní atletický mítink Velká cena Brna a Jihomoravského kraje se konal letos už poosmé v úterý 14. května. Na akci, která je součástí celoročního projektu Brno a jižní Morava bez hranic, zavítali také sportovci z Ruska, Polska nebo Slovenska.

Brno Na dvě stovky sportovců se sešlo v úterý 14. května v nově zrekonstruovaném sportovním areálu VUT Pod Palackého vrchem, aby se utkalo v běhu, skoku dalekém i vysokém a v trojskoku. Osmý ročník Velké ceny Brna a Jihomoravského kraje pořádá Vysoké učení technické v Brně a každoročně je součástí projektu Brno a jižní Morava bez hranic. Ten se snaží integrovat děti a dospělé s postižením pořádáním různých kulturních a sportovních akcí. Na jejich organizaci se postižení přímo podílí.

Ani na úterním atletickém mítinku nechyběl závod vozíčkářů na sto metrů nebo taneční a hudební vystoupení různých spolků dětí s postižením. „To, že se na jednom sportovišti setkávají zdraví a handicapovaní sportovci, je skvělá věc, která dává tomuto atletickému podniku další  vyšší – rozměr,“ okomentoval akci jihomoravský hejman Michal Hašek, který mítink spolu s brněnským primátorem Romanem Onderkou zaštiťuje.

Později odpoledne přišli na řadu registrovaní sportovci, kteří přijeli z různých koutů republiky a ze zahraničí. Zúčastnili se totiž také atleti z partnerských oblastí Jihomoravského kraje, tedy z Ruska - Nižnijho Novgorodu, Lodžského vojvodství z Polska a z Bratislavského kraje.

 Stromšík podal skvělý výkon

Soutěžilo se v celkem dvanácti kategoriích. Překvapením odpoledne se stal Zdeněk Stromšík z atletického klubu Slovácká Slávia Uherské Hradiště, který finále běhu na sto metrů zaběhl za 10,48 sekund. Juniorský reprezentant České republiky v atletice tímto výkonem potvrdil limit na Mistrovství Evropy juniorů v atletice. Kratší běžecké vzdálenosti žen ovládla brněnská závodnice Pavla Hřivnová. Pět nejlepších výkonů mužů a pět nejlepších výkonů žen bylo odměněno věcnými cenami a pamětními medailemi.

Počasí celé odpoledne sportovcům přálo, bylo teplo a slunečno. „Jsem tu už poněkolikáté, běhá se mi tu dobře. Loni byla zima, letos je o hodně lepší počasí,“ řekla sportovkyně Jana Sotáková.

Nový areál ještě není zcela hotový, právě zde probíhá dostavba kryté tribuny, a tak byl prostor pro diváky značně omezený. Dorazilo jich jen velmi málo. „Atmosféra zatím nic moc, přišlo málo lidí,“ ohodnotila na začátku akce divačka Petra Karbonová, studentka farmacie. Závodnice v běhu na sto metrů Sotáková vidí ale uzavření tribuny jako pozitivum. „Tím, že je tribuna zavřená, jsou lidi alespoň blíž, přímo u nás,“ myslí si Sotáková.

VELKÁ CENA BRNA A JMK 14.5 2013 – VÝSLEDKY    
Disciplína Vítěz (klub) Výkon
Ženy běh 100 m Pavla Hřivnová (AK Olymp Brno) 11,85 sec.
Ženy běh 200 m Pavla Hřivnová (AK Olymp Brno) 24,37 sec.
Ženy běh 400 m Oksana Kalabashina (Rusko) 54,41 sec.
Dálka ženy 1. Jana Velďáková (Slovensko) 6,69 m
  2. Ilina Irina (Rusko) 6,51 m
Výška ženy Magdalena Nová (SSK Vítkovice) 1,77 m
Trojskok ženy 1.Lucie Májková (AK Olymp Brno)  13,09 m
  2. Klára Michalská (TJ LIAZ Jablonec nad Nisou)  12,87 m
Muži běh 100 m Zdeněk Stromšík (AC Slovácká Slávia Uh. Hradiště ) 10,48 sec.
Muži běh 200 m Tomasz Jabloński (Polsko)  22,26 sec.
Muži běh 400 m Martin Kučera (Slovensko)  47,48 sec.
Muži běh 800 m Mariusz Jurczyk (Polsko) 1:55,94 sec.
Dálka muži 1. Milan Pírek (AK Kroměříž) 7,89 m
  2. Vasilii Kopeikin (Rusko)  7,84 m
Výška muži Peter Horák (Slovensko)  2,24 m

Klíčová slova: atletika, sport, VUT

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.