18.03.2019 23:19


Sportování pod vlivem, Favál hostil Beer pong Czech League

Autor: Denisa Mazourková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Brněnské kolo Beer pong Czech League se uskutečnilo v sobotu v klubu Favál Music Circus. Akce měla tři základní kola, ze kterých pak vzešli postupující do semifinále a následně do finále. Vítězem se stal tým začátečníků.

Vítězové. Autor: Michael Malásek

Brno – Pokračování české beer pongové ligy přilákalo mnoho účastníků a diváků do brněnského klubu Favál. Zúčastnily se desítky týmů vždy v dvoučlenné sestavě. „Na sobotní turnaj se zaregistrovalo 43 týmů, na místo však dorazilo 37,“ upřesnil organizátor akce Jaroslav Grepl. Body z turnaje se započítávají do celorepublikové ligy ze které pak vzejde celkový vítěz. Výherce celé soutěže získá zájezd s all inclusive režimem, beer pongový stůl, putovní pohár z broušeného skla a vstupenku na otevřené mistrovství České republiky, které bude 4. května 2019.

V sedmnáct hodin začala registrace týmů, která trvala hodinu. Každý tým zaplatil startovné dvě stě korun. V ceně byly herní kelímky, které následně účastníkům zůstaly na památku. Zahrnutá nebyla cena piva, takže si je do každého kola museli účastníci koupit. V osmnáct hodin potom začal samotný turnaj. „Na takové akci jsem byla poprvé. Přišla jsem podpořit kamarády. Sice nevyhráli, ale já jsem si večer užila. Byl to pro mě nevšední druh zábavy,“ řekla návštěvnice Dominika Hrušková.

Na třetím místě se umístil tým Thaifouni, na druhém Alcohoooligans a vítězným týmem se stal PiToMio. „Já to dřív nikdy nehrál. Jelikož toto byla moje premiéra, tak mám z výsledku o to větší radost,“ řekl Roman Klepárník. „Já beer pong už jednou hrál a bavil mě, tak jsem to chtěl zkusit a přihlásil nás. Výsledek mě také překvapil, jelikož byl můj spoluhráč poslední dvě kola už trochu pod vlivem,“ dodal druhý z vítězné dvojice Radek Šmarda. Výherci soutěže získali Beer pong pohár, pět set korun poukaz na bar a beer pong sadu v hodnotě devět set korun.

Základem každé hry je beer-pongový stůl, deset nebo šest kelímků piva pro každý tým a dva pingpongové míčky. Principem hry je trefit se do některého z protihráčových kelímků. Pokud se do něho hráč trefí, tak ho musí soupeř vypít a odebrat ze hry. Zápas trvá maximálně 30 minut a začíná, když jsou hráči připraveni u stolu a jejich kelímky jsou už plné piva. Dva kelímky jsou naplněné vodou a slouží k oplachování míčku.

Klíčová slova: beer pong, favál, Czech League

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.