06.12.2013 22:01


Spanilé defilé blbosti aneb jak volíme hrdiny

Autor: Tomáš Lupínek | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Publicistika

Spanilé jízdy za Paula Walkera se staly hitem posledního týdne. Za Nelsona Mandelu a Natalii Gorbaněvskou se nikdo neprojede ani na koloběžce. Vzpomenou si jen internetoví trollové.

Doslova hysterie se strhla kolem smrti herce Paula Walkera, který před několika dny zemřel při automobilové nehodě. Dalo se čekat, že se najde několik skalních fanoušků, kteří jeho smrt obrečí. Po celé republice organizované „spanilé“ jízdy, jsou na pozadí toho, jak významné osobnosti v posledních dnech bez větší pozornosti navždy opustily tento svět, spíše smutným defilé společenské tuposti.

autor článku. Foto: Ondřej Konvičný

„To on nás přivedl do tohodle světa, světa rychlých aut,“ komentoval v televizní reportáži smrt svého oblíbeného hrdiny jeden z účastníků. Druhý mladík z té samé samozvaně „spanilé“ jízdy, která se před několika dny konala v Pardubicích, se nechal slyšet, že dokonce herce bral jako součást rodiny. Podobných jízd se po republice konají desítky.

Nemyslím si, že by smrt hvězdy akční filmové série o životě automobilových rebelů měla tolik příznivců, kteří by svůj smutek museli nutně ventilovat okázalou jízdou městem. Spíše se jedná o trochu falešného žalu, která je skvělou záminkou pro motoristickou akci. Na pár skalních fanoušků se nabalily desítky průměrných troubů, kteří touží světu i sobě dokázat, že jsou členy komunity. A taky, že mají nové žárovičky na Favoritu. Z nápadu uspořádat na počest ilegální automobilové závody v ulicích města byla jen třešnička na dortu pitomosti. Zabít se nárazem do lampy asi není nejlepší způsob, jak vzdát hold oblíbenému herci.

Zemřel Nelson Mandela. Kromě pár ubohých statusů na sociální síti to žádnou reakci veřejnosti nevyvolalo. Pár vesměs trapných pokusů internetových „trollů“ přejmenovat jízdy pro Paula Walkera na pietu pro jihoafrického exprezidenta vyšumělo do prázdna. Jedinci, kteří se tímto způsobem pokusili upozornit na ignoranci, se kterou se veřejnost k smrti tak významné osoby staví, sklidili výsměch. Ti, kteří dokáží význam držitele Nobelovy ceny ocenit, jsou až příliš líní vyjádřit účast.

A navíc, jak poznamenal k Mandelově smrti jeden účastník piety pro herce, „Byl to komunista, který zavíral lidi do pracovních táborů.“

Článek najdete i na našem blogu na iDnes.cz

Klíčová slova: Paul Walker, Nelson Mandela, trolling, defilé,

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.

Přehled komentářů

Bressyprusaro | 21. 12. 2013, 19:38
cUbbhPdzhVtI Jordan 1 Banned For Sale hDzzyHbuhBkN ugg pas cher mGxpaZgdkPdS UGGs Outlet wWxjfVilkCvB canada goose jacka hRxglQengOgZ nike pas cher oCsimRuyrQxX Jordan 1 Banned For Sale vYvqcEianQcZ uggs eEnnvHbjeVtQ Ugg bKsseKdocRlL Doudoune canada goose pas cher pXuscItxhVgQ Jordan 1 Banned
Davidek | 07. 12. 2013, 20:07
Podle mě je to dobrý článek, nechápu jak můžou dělat jízdy kvůli nějakýmu herci co hrál v Rychle a Zběsile.
Tomáš Lupínek | 07. 12. 2013, 17:41
Vojtěch Svoboda: Nepřesnost s uvedeným automobilem jsme změnili. Omlouvám se a děkuji za upozornění.
Peťan | 07. 12. 2013, 14:23
Kdyby jsi se vcítil do lidí který ho brali za hrdinu tak by jsi je asi pochopil, protože ty nikam nepatříš, máš potřebuje se ztrapnit tim, že napíšeš trapnej článek o lidech co maj společný sny a našli si oblibu v autech..
Jakub | 07. 12. 2013, 12:09
Jste tu jak brečící děti, které právě zjistili, že jim dárky nenosí Ježíšek ;-). Přijde mi trochu s podivem, že pokud tady někoho Walker dostal k tuningu a k autodílně, tak dotyčný ani neumí napsat jeho jméno. Pokud tedy dílnou nemyslí garáž rodičů, kde si stříká favorita na růžovo.
paťas | 07. 12. 2013, 11:29
Jeste ze tam dal fotku,to o necem svedci,vypada jak nactiletej tydyd,opravdu "LLUPINEK" B-)))
Lukas | 07. 12. 2013, 10:28
Tohle muze napsat jen debil ( Tomas Lupinek) mladej cucak co nevi co pise !
Vojtěch Svoboda | 07. 12. 2013, 01:01
Mimochodem. Právě koukám na Tvé komentáře k akci v HK. Bohužel této akci se vyhnu, jak nejvíce to půjde protože konkrétně zde jde pořadatelům opravdu o zviditelnění. Prostě mi to tak přijde. Takže pokud byl článek hlavně mířen proti této a tomu podobným akcím. Chápu vášeň pro sloh. Nicméně stále trvám na podání vysvětlení k výše napsaným nesmyslům.
Vojtěch Svoboda | 07. 12. 2013, 00:52
Prosím o vyjádření k následujícímu. Jako pořadatel zmíněné spanilé jízdy v Pardubicích bych rád podotknul, že naše spanilá jízda byla spontánní akce s nečekaným zájmem široké veřejnosti z této komunity autařů. Pro člověka, který auty a jejich úpravami nežije je pochopitelné, že pro něj jsme za blázny, magory nebo (pro ty slabomyslné) deílky, kretény a další expresivní výrazy, které hrdinové napíšou na sociální síť pod anonymním "nickem". Být autorem článku, snažil bych se o rozdělení souvislostí. Poslední odstavec článku jistě nepojednává o PArdubické spanilé jízdě, která opravdu byla pro (a teĎ prosím o shovívavost vzhledem k našim zálibám a našemu stylu života) legendu filmového plátna, který svým výkonem ve filmu zaujal většinu z nás a začali jsme se o auta víc zajímat. A teď k tomu tvrdému jádru, který je dle mého názoru nepřesný a dokonce i urážlivý. Autorem první věty v reportáži a první věty zde uvedené jsem konkrétně já. Pisálku bez informací, kde konkrétně vidíte tu moji "vínovou felicii". Nevím o žádném takovém vozidel, které bych vlastnil nebo si ho snad půjčil a opřel se o něj. Víte asi více informací o mé osobě, než já sám a než mé okolí. K té druhé větě, která se týká taktéž mnou pořádané spanilé jízdy. Váš názor je těžce vytržený z konextu a mění tím jeho význam. Opravdu by Vás mohla zaměstnat nějaká webová stránka na bázi extra.cz. Ten člověk tou rodinou myslel rodinu těch, kteří hrají ve zmíněných filmech. Jak mimochodem bylo zmíněno (konkrétně v 5. a 6. dílu) ve filmech. Jak jsem již zmínil naše akce byla spontánní a s davovou psychózou a chtíčem zviditelnit se souhlasím. Další desítky akcí se konají, protože všichni chtějí přece "trumfnout" Pardubice a nedochází jim, jaký smysl měla naše (původně zamýšlená pro blízké přátele) význam. Bohužel. Takže v něčem s autorem článku souhlasím, nejsem zastánce šílených jízd, ilegálních závodů, ani mohutnými akcemi (vytvořenými v neděli s datem o týden později, aby bylo co nejvíce aut a autařů). Ale naše jednání (myslím naše jako pardubické komunity), pro to bych prosil pochopení. Někdo vysedává v hospodě s přáteli a utrácí při studiu VŠ peníze od rodičů a pak z nudy napíše urážlivý článek plný výmyslů. A někdo má zase zálibu v tom si upravit svoje auto, probrat to s přáteli v garáži nebo i na nějaké spanilé jízdě a vrážet SVÉ peníze do úprav. My se nestaráme o průměr vašich vypitých piv za týden, vy se laskavě nestarejte o náš život. Díky za odpověď a přeji příjemný víkend. (ať už v hospodě nebo psaním dalších podobně smyšlených článků) PS: Toto je článek na věrohodném serveru? Pokud ano. Může být použito pro podání trestního oznámení za šíření pomluvy? Ještě jednou děkuju.
CO TA PO TEM | 07. 12. 2013, 00:15
Po celé republice organizované „spanilé“ jízdy, jsou na pozadí toho, jak významné osobnosti v posledních dnech bez větší pozornosti navždy opustily tento svět, spíše smutným defilé společenské tuposti. PS: tupec je tak maximalne TOMAS LUPINEK!!!!!!!!!!
co ta po tem.. | 07. 12. 2013, 00:10
kdo jako byl tem mandela??? TAKOVY PITOMEC JAK U NAS HAVEL.... tomu mam vzdávat cest??? proc??? za cely svůj život jsem nezaznamenal jedinou věc kterou by me nejak fascinoval, nebo k necemu napomohl... Paul wolker me dostal k tuningu a autum. To diky nemu mam ted prosperujici servis a tuning dilnu... tak co me po nejakem mandelovy... me zmenil život k lepšímu PAUL WOLKER !!!!!!!!