06.12.2015 21:48


Soukalová včerejší zlato nezopakovala a skončila pátá. Čeští biatlonisté uzavřeli druhou desítku

Autor: David Vondra | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Nedělní stíhací závody v biatlonu českým fanouškům medailovou radost nepřinesly. Gabriela Soukalová doběhla ve švédském Östersundu na pátém místě a nenavázala na triumf ze sobotního závodu. Z vítězství se radovala Finka Kaisa Mäkäräinanová, která oslavila šestnácté individuální zlato ve Světovém poháru. V mužském závodě obhájil prvenství Francouz Martin Fourcade, nejlepším Čechem byl devatenáctý Ondřej Moravec.

Vítězkou stíhacího závodu se stala Kaisa Mäkäräinenová. Druhé místo obsadila Italka Dorothea Wiererová a třetí Němka Franziska Hildebrantová, Foto: Archiv IBU

Brno – O vítězce ženského závodu rozhodovaly desetiny. Tři nejlepší biatlonistky předvedly v závěru dramatický boj a v cíli je od sebe dělily pouze tři vteřiny. Díky stíhací jízdě v posledním kole se z vítězství radovala Finka Kaisa Mäkäräinenová, která startovala z desáté pozice. Nejlepší Češkou se stala pátá Gabriela Soukalová, která v závěru nestačila ostrému běžeckému tempu svých soupeřek. Díky dalšímu individuálnímu umístění v první desítce však udržela žlutý trikot pro vedoucí závodnici Světového poháru. „Škoda druhé rány, kterou Gabriela netrefila. Pokud by ji dala, mohla pomýšlet na vítězství. I přesto, že jí v posledním kole došly síly, bojovala až do konce a dala do toho všechno,“ řekl trenér Zdeněk Vítek.

Skvělé vystoupení českých žen potvrdily osmá Veronika Vítková a dvaadvacátá Eva Puskarčíková, která si oproti sprintu polepšila o devatenáct míst a zaznamenala druhý největší posun ze všech závodnic. „Eva dnes předvedla výborný závod. Zastřílela vleže dvakrát čistě a dařilo se jí také běžecky,“ dodal Vítek.

Mužský závod ovládl fenomenální Francouz 

V závodě biatlonistů na 12,5 kilometrů se ze suverénního vítězství radoval loňský vítěz celkového hodnocení Světového poháru Martin Fourcade. Francouzský biatlonista nedal nikomu ze soupeřů sebemenší šanci a obhájil včerejší vítězství ze sprintu. Druhého Arnda Peiffera porazil o 35 sekund a v dalším závodě oblékne žlutý trikot pro nejlepšího závodníka. Dosud vedoucí Ole Einar Bjoerndalen při druhé střelbě třikrát chyboval a skončil jedenáctý.

Českým biatlonistům se závod střelecky vydařil. Devatenáctý Ondřej Moravec minul pouze jednou a polepšil si o dvacet jedna míst. Hned za ním dokončil závod Michal Šlesingr, který na střelnici třikrát chyboval, čímž se připravil o lepší výsledek. „S umístěním spokojený nejsem, protože ani jeden ze závodníků není do patnáctého místa. Nejblíže k tomu měl v závodě Michal Šlesingr, ale udělal v záverečné položce dvě chyby, které ho připravily o daleko lepší umístění,“ řekl pro Českou televizi trenér Ondřej Rybář. Nejlepší Čech ze sobotního sprintu Michal Krčmář absolvoval tři trestná kola a v záverečném hodnocení se propadl o jedenáct míst na dvacátou čtvrtou pozici. „Dnes mě potěšila bezchybná střelba vleže, ale celkově dělám dost střeleckých chyb, což musím zlepšit. Běžecky se necítím ideálně, ale jsme na začátku sezóny, takže je to normální. S dnešním výsledkem jsem jinak poměrně spokojen," sdělil Krčmář Stisku po dojezdu.

Vítězem mužského závodu se stal francouzský biatlonista Martin Fourcade, který obhájil sobotní vítězství, Foto: Archiv IBU

 

Ženy – stíhací závod (10 km)

1. MÄKÄRÄINENOVÁ Kaisa (Fin) 30,45,1 (2 trestná kola)2. WIEREROVÁ Dorothea (Ita) + 1,9 (1)

3. HILDEBRANTOVÁ Franziska (Něm) + 3,3 (0)

4. DORINOVÁ Habert Marie (Fra) + 12,5 (3)

5. SOUKALOVÁ Gabriela (ČR) + 12,8 (2)

 

8. VÍTKOVÁ Veronika (ČR) + 1,06,6 (1)

22. PUSKARČÍKOVÁ Eva (ČR) + 2,38,0 (2)

Muži - stíhací závod (12,5 km)

1. FOURCADE Martin (Fra) 31,22,4 (3 trestná kola)

2. PEIFFER Arnd (Něm) + 35,1 (1)

3. FILLON Maillet Quentin (Fra) + 55,2 (2)

4. BOE Tarjei (Nor) + 56,9 (2)

5. SVENDSEN Emil Hegle (Nor) + 59,0 (3)

 

19. MORAVEC Ondřej + 2,01,5 (1)

20. ŠLESINGR Michal + 2,07,9 (3)

24. KRČMÁŘ Michal + 2,18,3 (3)

42. KRUPČÍK Tomáš (všichni ČR) + 3,32,4 (4)

Klíčová slova: SP v biatlonu, biatlon, Soukalová, Moravec

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.