20.12.2015 17:49


Soukalová opět na stupních vítězů. V první pětce je i Veronika Vítková

Autor: Pavla Volfová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Česká biatlonistka Gabriela Soukalová potvrdila výbornou formu a dojela si ve slovinské Pokljuce pro druhé místo v závodu s hromadným startem. Vezme si tak zpět žlutý dres pro vedoucí závodnici světového poháru, o který ji při sobotním stíhacím závodu připravila Francouzka Marie Dorin Habertová. Další česká biatlonistka Veronika Vítková obsadila čtvrtou příčku. Závod vyhrála Finka Kaisa Mäkäräinenová.

Medailistky ze závodu s hromadným startem, zleva stříbrná Gabriela Soukalová, zlatá Kaisa Mäkäräinenová a bronzová Olga Podčufarovová

Pokljuka – Historicky nejpočetnější zastoupení měla v neděli česká biatlonová reprezentace v závodu s hromadným startem žen. Hned čtyři české závodnice se představily na trati posledního letošního podniku v programu světového poháru. Češky fanouškům udělaly radost, když čistě střílející Gabriela Soukalová dojela druhá za Finkou Kaisou Mäkäräinenovou a Veronika Vítková přijela do cíle čtvrtá za Ruskou Olgou Podčufarovovou.

Dvě české reprezentantky se od začátku držely v první desítce závodnic. Gabriela Soukalová a Veronika Vítková následně ani jednou nechybovaly při střelbě vleže a čelo závodu si hlídaly. Soukalové při druhé střelecké položce přálo štěstí. „Měla čtyři hodně těsné rány, buďme rádi, že se tam všechny vešly,“ řekl České televizi trenér českých biatlonistek Zdeněk Vítek.

Největší zápletku přinesla třetí střelba, vestoje chybovaly do té doby vedoucí Norky Fenneová a Eckhoffová. Naopak všechny terče trefily obě Češky a Finka Kaisa Mäkäräinenová, a vytvořily si tak slušný náskok před dalšími závodnicemi. Čtvrté běžecké kolo bylo ve znamení spolupráce Soukalové s Vítkovou a nástupu Finky na první místo.

Veronika Vítková přišla o stupně vítězů při poslední střelecké položce, když jednou minula. „Byla to kalibrová rána na sedm hodin, už to vypadalo, že terč spadne, ale bohužel,“ vysvětlil Vítek. Medailové pozice si naopak pohlídaly Mäkäräinenová i Soukalová. Třetí dojela do cíle Ruska Olga Podčufarovová, která stejně jako nejlepší česká závodnice zastřílela čistě. Eva Puskarčíková si třináctým místem zajistila další životní výsledek a nová česká naděje Lucie Charvátová dokončila závod jako osmadvacátá.

Českým reprezentantkám se na rozdíl od jejich mužských kolegů poslední biatlonový podnik v roce 2015 povedl. Gabriela Soukalová vstoupí do příštího roku jako vedoucí žena světového poháru a opět oblékne žlutý dres. Veronika Vítková v Pokljuce konečně zaznamenala zlepšení střelecké formy. Eva Puskarčíková navzdory smolnému pádu a zlomené pažbě u své zbraně po stíhacím závodu zajela životní výsledky a Lucie Charvátová má za sebou první zkušenost ze závodu s hromadným startem.

Klíčová slova: biatlon, Pokljuka, medaile, Gabriela Soukalová, Veronika Vítková

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.