31.03.2013 17:55


Sokoli a Orli se stále slétají

Autor: Kristýna Plešingrová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

V sokolské tělocvičně o dvou hřištích se utkalo osm týmů z Jižní Moravy i blízkého Rakouska. V souboji o putovní pohár Josefský PEPA se v Hodoníně utkali nejen Sokoli a Orli, ale i neopeření volejbaloví nadšenci.

Hodonín – Osm volejbalových týmů se minulou sobotu utkalo v Hodoníně o pohát Josefský PEPA. Mezi ostřílené veterány, kteří zažili všechny ročníky, se vypravil i tým z Veselí nad Moravou. Šestičlenná výprava se střetla například s týmy z Hodonína, Kyjova, Brna, ale i z Vídně. „Rozhodčí zařizujeme my, hrát se bude podle platných pravidel Mezinárodní volejbalové federace. Pitný režim je také obstarán, nad tělocvičnami je připraven místní bar,“ popsal technická zázemí ředitel turnaje Rudolf Dadák.

Veselští nebyli na turnaji úplnými nováčky, alespoň ne všichni. „Na turnaj jsem se dostal vlastně omylem. V pátek večer jsem byl povolán, že je třeba záskok za jednoho odpadlíka,“ přiznává hráč týmu Tomáš Benetka.Veselané si z Hodonína odvezli bramborovou medaili, Autor: Kristýna Plešingrová Volejbalu se věnuje víc jak sedm let, jeho sportovní nasazení však nedávno narušilo zranění „Na osm měsíců jsem ze hry úplně vypadl, protože jsem si utrhl vazy v koleni. Přišel jsem o fyzičku a o výskok, to je ve volejbale velký problém. Proto jsem byl tentokrát na místě nahrávače, i když mi to moc nejde,“ přiznává. V sobotu však k žádným zraněním nedošlo. I když Veselí ze své skupiny postoupilo, na příčky vítězů nedosáhlo a z Hodonína si odvezlo bramborovou medaili. „Samozřejmě jsme doufali, že vyhrajeme, v rozhodujících chvílích nám prostě nepřálo štěstí. Ale i když si pohár odvezl Kyjov, jsme spokojení. Dobře si zahrát je taky důležité,“ hodnotí výsledky Benetka.

Veselané dříve soutěžili v sokolské župě. Vzhledem k nedostatku hráčů se však postupně rozpadli. Zbylí přešli k Orlu kvůli možnosti hrát plážový volejbal. „V týmu je nás Orlů polovina, chodíme pravidelně trénovat každý pátek, ale jsme neplacená organizace. Sokol ve Veselí prostě upadl,“ popisuje Benetka tým. Podobné slety jako PEPA turnaj jsou podle něj jednou z možností jak udržet opeřené tělovýchovné jednoty v činnosti. „I když žádný fanklub nemáme, nakonec jsme přece jen měli jednu vlastní fanynku. Dokonce Hodoňačku,“ uzavírá se smíchem Benetka.

Klíčová slova: volejbal, Sokol, Orel, PEPA turnaj

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.