26.11.2014 17:59


Snow film fest zavítá do Brna

Autor: Klára Čápová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Sníh, led, adrenalin, filmy o expedicích, extrémním lyžování a zimním lezení – to nabídne čtvrtý ročník brněnského Snow film festu. Program doplní výstava fotek o Švýcarsku, přednáška brněnských extrémních lyžařů, ochutnávky z cestovatelské kuchyně a soutěže. Akce se bude konat ve čtvrtek od šesti hodin večer v kině Scala.

Brno – Festival filmů se zimní tématikou Snow film fest zavítá tento čtvrtek také do Brna. Nejlepší zimní filmy roku 2014 se promítaly v průběhu října a listopadu na 200 různých místech v Česku a letos nově i na Slovensku. V Brně bude festival už po čtvrté slavnostně ukončen. Program začne v šest hodin večer v kině Scala.

Ve filmu Huevo se brněnští extrémní lyžaři vydávají na expedici do Peru. Foto: www.snowfilm.czPro filmovou přehlídku vybrali pořadatelé spolu s odbornou porotou filmy oceněné na zahraničních festivalech, ale i původní české a slovenské filmy. „Při přípravě programu mě uchvátily zejména velkolepé přírodní záběry a freeridové lyžování v dlouho připravovaném norském filmu Supervention, ale těším se i na reakci publika na nový film známého slovenského režiséra Pavola Barabáše Polárník. Jde o portrét Petera Velušiaka, který se v zahraničních týmech účastnil mnoha významných polárních expedic,“ uvedla ředitelka festivalu Kateřina Karlová.

Aktuálnímu problému s komerčními expedicemi na nejvyšší horu světa, Mount Everest, a napětím mezi horolezci a místními šerpy se věnuje film High Tension od režiséra Petera Mortimera. Vypráví o tom, jak byli známý evropští horolezci Ueli Steck a Simone Moro na stěně Everestu napadeni nepálskými šerpy. Film ocenila porota na filmovém festivalu Banff Mountain.

Na brněnském zakončení návštěvníky čeká i zajímavý doprovodný program. „ Protagonisté filmu Huevo, bratři Švihálkové z brněnského Kejda Ski Team, budou mít od osmi hodin přednášku s názvem On the Edge of Ski. Kromě toho chystáme jarmark firem, výstavu fotek o Švýcarsku Marie Klementové alias Děvčete z hor a ochutnávky z kuchyně Klubu cestovatelů,“ řekl Pavel Pichler z občanského sdružení Naboso, které v Brně festival pořádá. Součástí programu budou i různé soutěže, losovat o ceny se bude o půl jedenácté. Celá akce skončí deset minut před jedenáctou.

V sále kina Scala, ve kterém se bude promítat, zbývá asi šedesát volných míst. Vstupenky je možné rezervovat online na stránkách Scaly nebo koupit na místě. Základní cena je 160 korun.

Klíčová slova: festival, snow film fest, lyžování, filmy

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.