16.05.2013 08:44

Slovinci zvítězili v přátelském utkání basketbalu nad hráči Jihomoravského kraje

Autor: Zuzana Tomášková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

V přátelském utkání basketbalu porazil v úterý tým Slovinců zástupce Jihomoravského kraje. Zápas proběhl v rámci Slovinských dnů v Brně, které se konaly od 13. do 15. května. Utkání navštívila kromě českých a slovinských fanoušků basketbalu také velvyslankyně Republiky Slovinsko v České republice Smiljana Knez.

Brno – Jihomoravští basketbalisté v úterý prohráli v přátelském zápasu se Slovinci žijícími v České republice. Domácí byli v poslední čtvrtině blízko výhře, ale slovinští hráči utkání od začátku jasně kralovali a ve sportovní hale Morenda zvítězili  za stavu 95:89.

Slovinský tým skóroval už v první minutě a domácí po první půli výrazně ztráceli. Světelná tabule ukazovala na konci druhé čtvrtiny skóre 29:56 pro hosty. Jihomoravští basketbalisté se ale nevzdali a po přestávce nastoupili do hry s jasným cílem dohnat bodovou ztrátu a zvítězit.  Ve třetí čtvrtině se pak domácím podařilo udržet bodový rozdíl za stavu 57:77. Překlopit skóre na svoji stranu však už v dramatickém závěru jihomoravští nedokázali. Zápas skončil šestibodovou ztrátou domácích na vítězný tým slovinských basketbalistů.

Oba týmy podporovali čeští i slovinští fanoušci na tribunách. Studentku slovinského jazyka a literatury Janu Novotnou však výkon hostů překvapil: „Slovinci se mi při rozcvičování zdáli slabší, takže jsem jim nedávala skoro žádnou šanci. Pak ale začali hrát a bylo vidět, že mají dobrou strategii a při přihrávání uvažují. Naši naopak spíš hrnuli míč do koše a nezdáli se mi příliš sehraní.“

Podle basketbalisty Petra Krchňáka o výsledku zápasu rozhodla slabá chvilka domácích hned v první čtvrtině, kdy jim Slovinci utekli o dvacet bodů a český tým tak ztratil celý zápas. „Po poločase jsme si ale sedli do šatny, zařvali jsme si, a pak náš tým jasně vedl. Myslím, že kdybychom měli o dvě minuty víc, tak slovinský tým zdoláme,“ zhodnotil výkon Krchňák.

Zápas konající se v rámci Slovinských dnů v Brně sledovala i velvyslankyně Republiky Slovinsko v České republice Smiljana Knez.  Česko-slovinské utkání bylo zahřívacím kolem před evropským basketbalovým šampionátem, který proběhne ve dnech 4. až 22. září ve Slovinsku. Ve stejné skupině se při úvodním zápasu 4. září utkají právě týmy České republiky a Slovinska.

Ilustrační foto: Photo Rack

Klíčová slova: basketbal, zástupci Jihomoravského kraje, Slovinci, Slovinské dny