02.04.2014 20:32


Školení v Moravské zemské knihovně poradí, jak a kde hledat odbornou literaturu

Autor: Plevák Ondřej | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Palčivý problém (nejen) studentů se pokusí vyřešit školení brněnské Moravské zemské knihovny. Přednáška o tom, jak a kde efektivně vyhledávat odborné publikace, je na programu zítra v podvečer přímo v budově knihovny.  Jde již o několikátou akci tohoto typu.

Brno - Všichni vysokou školou povinní tento problém znají. Vyznat se v nekonečném množství knih a elektronických databází článků s odbornou tématikou je umění. Tohoto problému si byla vědoma i Martina Machátová, která z vlastní zkušenosti v knihovně věděla, že problémy s orientací ve spektru informací nemají jen studenti, ale i odborníci a pedagogové. V roce 2009 tak vzniklo první školení tohoto typu, které se osvědčilo natolik, že následovala další. „Jsme všichni někdy až zahlceni informacemi. Uživatelé mají k dispozici celou řadu bezplatných i licencovaných databází, jejich tvůrci je neustále zdokonalují, rešeršní rozhraní se často mění. Je tedy poměrně náročné i pro knihovníky udržet si přehled v této oblasti,“ vysvětlila motivaci k pořádání těchto akcí Machátová, která bude zítřejším školením provázet.

Program přednášky se bude dělit na dva bloky. V první části se přednášející dotkne zejména problematiky českých databází, jako je souborný katalog Národní knihovny České republiky v Praze nebo katalog Moravské zemské knihovny. Po přestávce se výklad dostane k zahraničním databázím. Účastníci dostanou tipy ke snadnější orientaci v Google Scholar, WorldCat a v mnoha dalších.

Akce je bezplatná a je otevřena všem. Jedinou podmínkou je nutnost přihlásit se ještě dnes pomocí elektronické registrace. Záčátek přednášky je zítra v 17 hodin v počítačové učebně v šestém poschodí Moravské zemské knihovny.

 

Registrace: ZDE

Klíčová slova: Moravská zemská knihovna, odborná literatura

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.