12.05.2016 11:40


Sezóna vodních radovánek se blíží. Zjistili jsme, co nového pro vás koupaliště chystají

Autor: Monika Žiaranová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Slunce hřeje čím dál víc, a tak lidé odhazují svršek po svršku. Teplý květen je předzvěstí nezadržitelně se blížícího léta. Některá brněnská koupaliště otevírají návštěvníkům svoje brány už tento měsíc. 
Brno
– V letních měsících můžou Brňané využít až deset venkovních bazénu a koupališť. Mezi prvními zahajuje letní sezónu Koupaliště Královo Pole, které otevírá už v sobotu dvacátého osmého května.

V Aquaparku Kohoutovice se návštěvníci můžou koupat pod širým nebem o něco dříve. „Střešní bazén otevíráme patnáctého května,“ uvedla vedoucí střediska Dagmar Wolfová. K dispozici budou návštěvníkům lehátka a bufetové občerstvení. „Tentokrát bude bufet v trochu jiném provedení, doufáme, že se bude návštěvníkům líbit,“ doplnila Wolfová.

První červnový den zpřístupní venkovní bazény koupaliště Kraví Hora. „Pro návštěvníky je od jedenáctého května otevřený veřejný park, který bude přes sezónu součástí koupaliště,“ uvedl provozní Sportovního a rekreačního areálu Kraví Hora Roman Vojáček. Návštěvníky čeká nový odbavovací systém. „V areálu koupaliště budou moci návštěvníci platit platební kartou,“ dodal Vojáček.

O dva dny později otevírá koupaliště Dobrák v Králově Poli. Čtvrtého června se otvírají hned dvě brněnská koupaliště. Jedním z nich je koupaliště Riviéra. Pro návštěvníky bude k dispozici několik novinek. „Máme přichystané dva nové stánky s občerstvením, z toho jeden bude umístěn na terase budovy, odkud budou mít návštěvníci krásný výhled,“ přiblížila vedoucí střediska Blanka Kytlicová. „Chtěli bychom také opravit sociální zařízení,“ dodala Kytlicová.

O nových bezénech na Riviéře se mluvilo již minulý rok. Tuto sezónu se jich ještě návštěvníci nedočkají. „Zatím probíhá projektová dokumentace na nerezové vany, příští rok by už jeden z bazénů mohl být z nerezu,“ doplnila Kytlicová.

Druhým koupalištěm, které otevírá čtvrtého června je koupaliště Biotop. Nachází se v blízkosti Komárova a funguje od minulého roku. „Máme mnoho novinek, o kterých budeme návštěvníky včas informovat na našich stránkách. Všechno je jen otázka peněz,“ uvedl ředitel koupaliště Aleš Krčál. Biotop je jediné koupaliště svého druhu v Brně. Voda je čištěna pomocí rostlin, řas a mikroorganizmů.

Klíčová slova: koupaliště, leto, bazén

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.