02.05.2013 23:23


Seriál: Cafe Vespa ocení hlavně rodiče s dětmi

Autor: Lenka Kružíková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

V Cafe Vespa můžete zažít dětský křik i klid na učení. Největším lákadlem však jsou domácí koláče ve slané i sladké podobě. Cafe Vespa, kavárna nejen pro děti, leží kousek od kampusu na samém konci Brna.

Brno – Ve Starém Lískovci, přibližně půl kilometru od zastávky Osová, se v nové zástavbě bytových domů nachází kavárna Vespa. Nese pravdivé označení „nejen pro děti a jejich rodiče“.

Pokud totiž navštívíte Cafe Vespa krátce po zahájení otevírací doby, případně až těsně před zavírací dobou v devět večer, budete mít příležitost vychutnat si prostředí kavárny v tichu a možná jen s přítomností příjemné obsluhy. Odpoledne však prostory patří převážně maminkám s dětmi. V jedné ze tří místností nechybí velký dětský koutek a veselá výzdoba.

Všechny prostory kavárny jsou však propojené, proto tu v přítomnosti většího množství dětí s velkou výkonností nad stránkami seminární práce nepočítejte. Vyzkoušela jsem obě tváře Vespy a podotýkám, že pokud vám nevadí za rohem se batolící děti, případně jste sami rodiči či chůvami, není návštěva Vespy ani ve špičce chybou.

Kavárnu tvoří tři částečně oddělené místnosti. V té prostřední je bar zdobený originální mozaikou s motivem vlčích máků. Tato část prostor je určena pro rodiče a i přes jednoduchost interiéru dýchá kavárenskou náladou. První z vedlejších místností zeje záhadně prázdnotou, avšak maminky tam parkují kočárky. Jako jiný svět působí divoce pomalované stěny poslední místnosti určené pro děti. Velkou část prostoru zabírá herna s kobercem, pro rodiče jsou pak určeny dva stoly u okna.

Lákadlem k návštěvě všech hladových studentů je každodenní nabídka čerstvých domácích koláčů ve slané i sladké podobě. Pokud už máte dost všech medovníků, je to ideální volba. Já měla štěstí na koláč s mandarinkami. Nabídka se však obměňuje, objevuje se v ní například jablečný štrúdl, koláče s višněmi, nebo s tropickým ovocem. Na doporučení majitelky kavárny nešlápnete vedle ani s jahodovým koláčem s čokoládou.

Pro návštěvníky, kteří si na sladké nepotrpí, bývá připraven i francouzský quiche a toasty. Nechybí samozřejmě nabídka výborné kávy, konkrétně značky Bazzara, a to i v bezkofeinové podobě. Já tu ochutnala jedno z těch lepších latte v Brně. Tipem k vyzkoušení jsou i domácí limonády nebo moravská vína.

Vespa mě za tuhých mrazů zachránila ve chvíli nejhorší, když moje klíče od domova byly nemilosrdně zabouchnuty v bytě. V čase tříhodinového čekání na záchranu mi kavárna nabídla nejen horký svařák, kávu, koláč, ale i wi-fi připojení zdarma a nevyčerpatelnou hromadu časopisů všech zaměření. Vespa je tak skvělým tipem pro studenty z kampusu, kterým se nechce vracet do ruchu v centru města.

 

Další díly ze seriálu: o kavárně Coffee Fusion si můžete přečíst zdeo kavárně Zastávka zde a o Caffé del Saggio zde. 

 

Ilustrační foto: Cafe Vespa.

Klíčová slova: seriál, kavárna, Vespa

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.