30.03.2019 22:57


Scala Film Market přilákal filmové fanoušky

Autor: Anna Viktorinová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Univerzita

Koupit si nejrůznější předměty týkající se filmů měli možnost návštěvníci akce Scala Film Market v sobotu odpoledne v prostorách stejnojmenného univerzitního kina. K prodeji byly na místě šperky, tašky, trička, plakáty nebo hrníčky.

Keramička Sviatlana Buyevich s jedním z jejích výtvorů. Foto: Anna Viktorinová

Brno – Milovníci filmů se sešli 30. března v kině Scala k příležitosti čtvrtého ročníku Scala Film Market. Trh se odehrával na obou patrech kina a návštěvníci si na něm mohli koupit předměty s filmovou tématikou. „Většinou vystavující sami oslovujeme, protože se nám zdá super, co dělají. Někdy se nám ale nabídnou sami. Jsou tady věci, které jsou originální a hodí se sem,“ popsala studentka Masarykovy univerzity a brigádní uvaděčka v kině Linda Petrášová.

Na trhu vystavovala svoje výrobky v podobě hrnků keramička Sviatlana Buyevich. „Motivy si vybírám podle svých oblíbených filmů. Když maluji hrníčky, většinou neposlouchám hudbu, ale poslouchám filmy. Třeba Osvícení od Kubricka jsem slyšela desetkrát. To pak ovlivňuje i mou tvorbu. Je pro mě pak radost malovat,“ vysvětlila svůj proces keramička. Zájemci si tak mohli domů odnést hrnek s obličejem Jacka Torrance z Osvícení nebo Frodo Pytlíka z Pána prstenů.

V nabídce byly také filmové plakáty, lístky do Hadivadla, tašky z dílny Venduly Valnohové, trička a poslední kusy zboží z festivalů, které kino pořádalo. „Jsem tady poprvé. Dřív jsem o tom nevěděl, což je škoda. Myslím, že Scala má pořád takové kouzlo, a že si v Brně dokázala zachovat výjimečnost,“ vyjádřil svůj názor vývojář v elektrotechnice a návštěvník akce Petr Lambert.

V rámci trhu měli také zájemci možnost ochutnat speciality asijské kuchyně. Připravoval je pro ně manažer kina a příležitostný kuchař Petr Dimitrov. „Nejraději mám indickou kuchyni, ale protože ji vařím poměrně často, tak jsem si od ní chtěl trochu odpočinout. Proto tady mám thajské kari a orientální kuličky,“ vysvětlil. Ve svém volném čase cestuje po světě, ochutnává tamní jídla a učí se je sám vařit. „Na Asii mě nejvíc zaujala úplně jiná mentalita, ale přiznám se, že cestuji hlavně za účelem jídla. I z toho důvodů patří Asie mezi mé favority,“ dodal.

První ročník akce se uskutečnil v roce 2015. Samotné kino, v jehož prostorách se trh organizuje, má za sebou dlouhou historii. Ve 20. století budova sloužila jako víceúčelový objekt, ve kterém byly kancelářské místnosti, společenské prostory, kavárna Biber a biograf. Kino dostalo poprvé název Scala v roce 1935. Vystřídalo také názvy Bio Dopz a Moskva. Masarykova univerzita objekt provozuje se společností Aeropolis od podzimu roku 2013.

Klíčová slova: filmy, Scala, kino, Scala Film Market, kinematografie

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.