07.03.2019 16:21


Šachovou soutěž objevil náhodou, nečekaně zvítězil

Autor: Vendula Kocandová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Univerzita

Účastníci ve čtvrtek hráli šachový turnaj o přeborníka Masarykovy univerzity na ekonomicko-správní fakultě. Soutěž trvala celé dopoledne a zúčastnili se jí nejen studenti, ale i zaměstnanci univerzity. Letos byl rekord v počtu účastníků, přihlásilo se padesát soutěžících. Pohár pro vítěze si odnesl Martin Fargač, student filozofické fakulty. 

Brno – Studenti a zaměstnanci Masarykovy univerzity se ve čtvrtek dopoledne sešli na ekonomicko-správní fakultě, aby porovnali své síly v šachovém turnaji. Byl to šestý ročník a podle Daniela Němce, jednoho z organizátorů soutěže, se turnaje zúčastnilo padesát soutěžících, což je asi o dvacet účastníků více než loni. Zasoutěžit si přišli zástupci z různých fakult. „Méně byla zastoupena právnická fakulta, ale jinak si myslím, že zde byli studenti ze všech fakult, dokonce i z filozofické. Navíc zde byly i různé národnosti či samotní zaměstnanci," říká Němec. 

Soutěžící se utkali celkem v devíti kolech po dvaceti minutách. Turnaj se tak hrál skoro čtyři hodiny. „Ten čas není nijak dlouhý, běžně se hraje okolo šesti hodin, takže na tom není nic zvláštního," říká loňská přebornice Nataša Richterová, studentka Fakulty sportovních studií. „Atmosféra byla dobrá, soupeři byli příjemní, letos jsem si to vážně užila," hodnotí turnaj Richterová.

Vyhrál Martin Fargač, který studuje ruštinu na filozofické fakultě. „Na tomto turnaji jsem poprvé a rovnou jsem vyhrál. Moc jsem si to užil, byla zde příjemná atmosféra a se soupeři jsem si během hry občas povídal," říká Fargač. Šachy pro něj však nejsou pouze zábavou, ale i sportem, který hraje závodně za Třinec. „Nebylo to plánované, prostě jsem šel ze školy a na informační tabuli jsem viděl, že se koná šachový turnaj. Řekl jsem si, že sem zajdu, když nemám školu," popisuje vítěz. S sebou si nakonec odnesl pohár pro vítěze, deskovou hru a univerzitní dárkové předměty.

Nápad na univerzitní šachový turnaj vznikl již před několika lety. „Začalo to takovými fakultními miniturnaji a pak jsme si řekli, že by to nebylo špatné udělat v rámci celé univerzity," říká Daniel Němec. Zájem o turnaj je podle něj stále velký, ale kvůli nepřebernému množství akcí se koná jednou za dva roky. „Turnaj se sice konal minulý rok, ale jelikož letos slavíme sté výročí, rozhodli jsme se udělat výjimku," říká Němec.

Klíčová slova: šachy, turnaj, Masarykova univerzita, výročí, ekomicko-správní fakulta

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.