25.03.2013 11:51


S platným ISICem je studentský život mnohem výhodnější

Autor: Marta Ošmerová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Ekonomika

Už šedesát let mohou studenti využívat studentskou kartu ISIC. Karta však nepřináší jen velké množství slev. Její držitelé se mohou také výhodně pojistit na zahraniční cesty nebo najít praktického lékaře.

Brno - Jednou z nejrozšířenějších výhod ISIC karty jsou různé slevy jak u nás, tak i v zahraničí. „Aktuálně studenti najdou téměř tři tisíce obchodních míst po celé České republice, ve kterých je možné získat slevu,“ uvedla PR manažerka společnosti GTS ALIVE vydávající identifikační průkazy Alena Bartošová. Databáze slev se každý rok rozšiřuje o sto až sto padesát nových poskytovatelů.

V současné době lze slevu uplatnit například ve stravovacích zařízeních Subway, KFC nebo McDonald’s. Kdo rád chodí do knihkupectví, tomu se bude hodit desetiprocentní sleva v Neoluxoru a Kanzelsbergeru či patnáctiprocentní sleva v Knihkupectví Academia. Až čtyřicetiprocentní slevu na ročním předplatném nabízí časopisy Koktejl a Respekt.

Pro milovníky značek Timeout, Levi’s, Wrangler, Lee a Horsefeathers jsou připraveny deseti až dvacetiprocentní slevy. Sportovněji založení studenti si pro slevu mohou zajít do Sportisima, Rock Pointu nebo Hannahu. Kdo potřebuje nové dioptrické či sluneční brýle, může využít zlevněnou nabídku u Fokus optik, Eiffel optic nebo Oční optiky APIA.

Těm, co rádi cestují, se budou hodit zlevněné mezinárodní jízdenky od Student Agency či sleva na jízdném na všech autobusových linkách ČSAD. Fotografie z cest pak mohou za sníženou cenu vyvolat ve Fotolabu. „ISIC využívám hlavně k cestování. Jezdím domů se Student Agency, kde se dá sleva uplatnit. Je škoda, že ISIC není všeobecně platnou kartou na slevu ve všechny typech dopravy,“ postěžovala si studentka Veronika Soporská.

Až padesátiprocentní slevu na vstupném také studentům nabízí všechny galerie, divadla, kina, hrady, zámky a jiné historické památky. Kompletní přehled tuzemských i zahraničních slev najdete zde.

Do zahraničí s pojištěním od UNIQA

Další výhody přináší slevový portál www.isicpoint.cz. Nabízí zahraniční letní a lyžařské zájezdy se slevou až deset procent, slevy do českých ski areálů nebo levnější vstupenky na letní festivaly. E-shop poskytuje výhodnou koupi pánského i dámského oblečení pro volný čas, sportovního vybavení, knih, softwarových doplňků či elektronických vychytávek.

Držitelé ISIC karty si také mohou pořídit cestovní pojištění u pojišťovny UNIQA. Krátkodobé i dlouhodobé cestovní pojištění do zahraničí si zájemci mohou vyřídit už od dvou set korun. Tuzemské cestovní pojištění pak vyjde na sto padesát korun. Vyznavači lyžování či potápění pak ocení možnost připojistit se na provozování nebezpečných sportů. „ISIC cestovní pojištění je podle mě velmi výhodné. Využívám ho už tři roky,“ sdělila studentka Nicol Staňková.

Studenti, kteří nemají svého praktického lékaře, mohou využít ISIC studentského lékaře. Stačí se zdarma online zaregistrovat a pak si jen vybrat svého lékaře a objednat se u něj. Po registraci mohou studenti využívat také online ambulanci, kde si podle příznaků mohou diagnostikovat zdravotní potíže.

Všichni studenti by si však měli dávat pozor na platnost karty a včas si zakoupit revalidační přelepku. Karta platí vždy do konce kalendářního roku, aby měli studenti po nástupu do školy dost času na prodloužení licence. „Přelepka vizuálně deklaruje příslušnost studenta ke vzdělávací instituci, která kartu vydala. Když obchodník vidí, že student má potvrzení o aktivním studiu v podobě platné karty ISIC, rád mu slevu poskytne s vědomím, že ji poskytl někomu, pro koho slevy připravil,“ vysvětlila Bartošová.

Více o tom, jak se daří studentům využívat slevy přes ISIC, se dozvíte zde

Ilustrační foto: isic.cz

Klíčová slova: ISIC, slevy, pojištění, lékař, revalidační přelepka

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.