25.04.2015 17:41


S Jágrem roste chuť. Hvězdný útočník jako záplata na všechno

Autor: Havel Adam | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Číslo šedesát osm. Jágr. Jaromír Jágr. Po minulém šampionátu oznámil konec reprezentační kariéry, jenže v Brně už znovu kroužil po širokém ledě se svým klasickým úsměvem, který dával tušit, že se zúčastní i domácího hokejového mistrovství světa v Praze a Ostravě. Po závěrečné generálce to potvrdil trenér Vladimír Růžička. Třiačtyřicetiletý tahoun národního týmu se tak znovu postará o enormní zájem ze strany fanoušků i dobrou náladu v kabině.

Pravděpodobně na žádného jiného českého sportovce se nestrhne taková pozornost. Přitom jsou jména, která by si to jistě zasloužila. Jenže hokej patří k nejoblíbenějším sportům v České republice a Jágr, který neustále překonává historické rekordy a s tím, co už dokázal, všechny upozaďuje. A není divu.

Adam Havel. Foto: Eva Bártová

Národní tým se už téměř měsíc připravuje na nejdůležitější hokejovou událost v tomto roce. Jenže letos jej v důležité fázi zaskočilo několik nepříjemných situací. Nejprve to byla aféra o údajném úplatku Růžičky jakožto bývalého kouče Slavie, poté úmrtí hokejové legendy Jaroslava Holíka. Takže kromě sportovního svátku, který se uskuteční od 1. května po dobu sedmnácti dní, se řešilo spoustu jiných záležitostí, jež zastiňovaly to nejdůelžitější, tedy šampionát. U lidí zavládly pochyby, co se stalo, jaká je pravda, jak to řešit a jak z toho ven. V tomto případě zafungoval Jágr jako záplata na všechno. Po vypadnutí v kanadsko-americké NHL se všichni upnuli na jeho další kroky. Snad nikdo nepochyboval, že by se neměl připojit k českému mužstvu. To se také potvrdilo. Jágr ještě před odletem do Evropy stihl podepsat jednoletý kontrakt s Floridou Panthers. Následně už zamířil podpořit svého kamaráda Růžičku v těžké chvíli, kdy na něj média a veřejnost netlačila kvůli závěrečné nominaci na šampionát, ale kvůli videu jednoho z otců jeho bývalých svěřenců.

Od doby, co je Jágr u týmu, mluví se pouze o jeho návratu do českých barev. Růžička už nemusí myslet na denní rozhovory o věcech, které se bezprostředně netýkají nadcházejícího turnaje. Veškerou pozornost uzmul hvězdný útočník, kterého chce každý vidět v květnu mezi mantinely.

Osmašedesátka sice stihla za českou reprezentaci pouze jeden zápas před finální nominací, a to poslední přípravný, který Češi odehráli v pátek proti Finům v Brně, ale už při představování sestavy bylo zřejmé, koho lidé přišli přednostně sledovat. Po vyřknutí hlasatele „Jaromííír Jááágr!“ málem explodovala hala. Všichni příznivci jako by dávno zapomněli na předešlé události. Efekt Jágr zafungoval přesně, jak měl.

Jenže jeho přítomnost neulehčila jen trenérovi. Jágr s jeho věčně dobrou náladou povzbudil také spoluhráče. Nejednou si jej při utkání vybral kameraman, když seděl na střídačce a bavil hokejisty. Jestli dobrým vtipem, nějakým postřehem ze hry nebo jen pověstnou „sámoškou“ je v zásadě jedno. Brněnský zápas naznačil, že s Jágrem roste chuť mezi hokejisty i diváky. Skvělé atmosféře v hledišti i kabině na světovém šampionátu nic nebrání. Nesouvisející věci se dořeší později.

Klíčová slova: Jágr, mistrovství světa, hokej, Česká republika, Brno

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.