17.04.2015 16:47


Ručinský může napodobit hokejové legendy z posledních let

Autor: Šibor David | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Modla litvínovského hokeje Martin Ručinský je blízko k tomu, aby napodobil legendy tohoto sportu z minulých let a na stará kolena si splnil svůj poslední hokejový sen. Vyhrát domácí extraligový titul s Litvínovem. Před dvěma roky dovedl k triumfu hokejisty Plzně Martin Straka, rok na to ukončil svoji úspěšnou a na triumfy bohatou kariéru. Minulý rok se se Zlínem z prvenství v nejvyšší české soutěži radoval Petr Čajánek. Po letošní sezoně taktéž ukončil svoji trofejemi ověnčenou kariéru. Je letos na řadě další ze slavné party, čtyřiačtyřicetiletý Martin Ručinský, který chce po sezoně taktéž skončit?

Ručinský už má sice titul z roku 1996 se Vsetínem, ale s tímto týmem odehrál pouze jeden zápas a k triumfu se nehlásí. Letos je situace přesně opačná. V základní části byl oporou Litvínova a Verva na něj spoléhá i ve vyřazovací části. Zde litvínovští narazili na nejtvrdší možný oříšek, bohatý Třinec, který jasně opanoval základní část právě před Litvínovem. David Šibor (foto: Klára Galová)

Ačkoliv sázkové kanceláře před finálovou sérií favorizovaly třinecké oceláře, litvínovští se zatím staví osudu čelem. Po dvou výhrách ve Slezsku se jednou radovali i doma na severu Čech a v neděli nastoupí v Třinci na led s vědomím, že výhra jim zajistí vytoužený titul.

Jak se říká, poslední krok bývá nejtěžší a to si určitě uvědomují i hráči Vervy. Nevím, kdo jiný by měl mít v současné chvíli v kabině hlavní slovo a povzbuzovat své spoluhráče, než právě Martin Ručinský. Hráč, který svými zkušenostmi jistě dokáže své spoluhráče v kabině připravit na to, co je na ledě čeká.

Pokud Litvínov neuspěje v neděli, bude mít ještě dvě další šance. Ale čím dřív se jim povede odpor Třince zlomit tím líp pro ně a jejich fanoušky. Myslím, že Litvínov vstupoval do série tak trochu s vědomím, že nemá co ztratit a překvapivě vyhrál první dva zápasy. Za stavu 2:0 se tak situace otočila a najednou byli favorité litvínovští. V prvním zápase na svém ledě ale nedokázali ani jednou skvěle chytajícího brankáře Hamerlíka překonat. Včera si však bojovným výkonem zajistili hokejový mečbol. Určitě sami hráči vědí, že ještě zdaleka není rozhodnuto a Třinec bude chtít sérii prodlužovat, co jen to půjde. V současné chvíli už nemají oceláři co ztratit a každý zápas může být jejich posledním, ze kterého by ale odcházeli se sklopenou hlavou. A to nechce nikdo.

Pokud se podle mě z nečekaného vedení 3:1 hráči Litvínova neposerou – jak říkávala litvínovská legenda Ivan Hlinka – bude moct Martin Ručinský nad hlavu zvednout pohár T. G. Masaryka. A zařadí se tak vedle Straky a Čajánka, kteří si svůj sen dokázali splnit.

Pak už snad jenom, aby vyšlo i to mistrovství světa, kde pravděpodobně Ručinský ukončí svoji kariéru. Ale to už je jiný příběh.

Klíčová slova: Ručinský, Třinec, Litvínov, hokej

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.