23.04.2018 14:17


Rozhovor: Cupcakes měly být původně doplňkový sortiment, říkají zakladatelky Cupcakekárny

Autor: Eliška Hypšmanová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Ekonomika

Lucie Zelenková a Veronika Michalová jsou vystudované ekonomky. Snily o tom, že budou podnikat, a tak si svůj sen v roce 2015 splnily. Otevřely první a jedinou Cupcakekárnu v České republice.  Podnik se jim natolik rozjel, že v současnosti mají prodejny dvě – jednu na náměstí Svobody a druhou na Zelném trhu.

Brno – Ačkoliv nemají žádné vzdělání v oblasti gastronomie, rozhodly se kamarádky Lucie a Veronika, že založí gastro podnik. Nyní se těší z úspěchu v podobě dvou prodejen, spousty zakázek a výher v několika gastronomických soutěžích.

 

Jak se zrodil nápad, že založíte zrovna Cupcakekárnu?

Lucie: Byly jsme na kávě a bavily jsme se o tom, že bychom chtěly podnikat. Veronika tehdy toužila podnikat ve sportu. Já sem tou dobou pracovala jako provozní v kavárně a snažila jsem se ji přesvědčit, že káva je ta správná cesta. Věděly jsme ale, že je Brno kavárenské město a je potřeba kavárnu něčím odlišit. Veronika přišla s nápadem, že budeme dělat cupcakes. Měl to být původně doplňkový sortiment.

Veronika: Tak jsme to rozjely. Čerpala jsem nejdřív inspiraci z internetu. Viděla jsem, že se dá dělat milion druhů cupcakeků a je prostor pro nové a nové nápady. Po několika zkouškách jsme zjistily, že potřebujeme cukráře.

 

Kolik máte zaměstnanců?

Lucie: Od začátku máme cukrářku. Ještě předtím, než jsme otevřely, jsme uspořádaly VIP otvíračku. Tam jsme zkoušely, jestli cupcakes lidem chutnají. Všichni z toho byli nadšení, a tak jsme otevřely. Byly jsme překvapené, jak se to rozjelo hned od prvního dne. Potom jsme najaly i další cukráře.

 

Máte dvě prodejny, na náměstí Svobody a na Zelném trhu. Pečete v obou prodejnách?

Lucie: Pečeme pouze na Svoboďáku. Tam je ale malá kuchyň a kapacitně nestačí. Není tam skoro žádný sklad. V tuto chvíli doděláváme kuchyň na ulici Údolní. Nebude to však třetí prodejna, pouze výrobna.

 

V kolik ráno vstáváte, abyste vše stihly do otevírací doby?

Veronika: Cukráři chodí velmi brzo ráno. Kompenzujeme jim to tak, že mají o víkendech volno. Občas se stane, že máme festival, nebo je nějaký svátek, například Valentýn. To všichni pracují na tisíc procent. V pondělí otevíráme až v devět ráno, aby se vše stihlo. V průměru nabízíme denně dvanáct až šestnáct druhů cupcakes. Zákazníci mohou mít jistotu, že každý den jsou cupcakes čerstvé.

 

Prodáte každý den všechny?

Veronika: Každý den pečeme čerstvé a většinou se vše za den prodá. Za ty roky máme nějaký odhad a víme, v kterých dnech chodí více či méně lidí. A když náhodou něco zbyde, tak máme spoustu lidí a zaměstnanců, kteří si zbylé cupcakes rádi dají.

 

Máte vy samy rády cupcakes?

Veronika: Jelikož mám cupcakes na očích každý den, ke kávě si je dám už málokdy. Když ale testujeme nové příchutě, ochutnávám ráda.

 

Jakou nejzajímavější příchuť jste prodávaly?

Veronika: Extrém byl třeba cibulový cupcake se sýrovým krémem. Ten ale neměl úspěch. Chtěly jsme vyzkoušet, jak budou lidé reagovat na slanou verzi cupcakeku. Myslím si, že český národ je v tomto konzervativní a bojí se zkoušet takové chutě. Měly jsme například i javorový se slaninou. Ten v zahraničí frčí. U nás se toho lidé bojí. Ve chvíli, kdy jsme ho zavedly do prodeje, tak přišli Američani, dali si ho a byli nadšení.

 

Jaká příchuť je nejoblíbenější?

Lucie: Máme tři favority. Jednoznačně je to kokos, pak slaný karamel a třetí je vždy nějaký čokoládový. Cupcakes s čokoládou více obměňujeme. Měly jsme například brownies, sacher, nebo míšu cupcake.

 

Máte nějaké vzdělání v oblasti gastronomie?

Veronika: Nemáme, přišly jsme k tomu spíš jako slepé k houslím. Jsme vystudované ekonomky. My ale cupcakes nepečeme, tak to vlastně ani nevadí.

 

Jaký je rozdíl mezi cupcakem a muffinem?

Veronika: Lidé si to často pletou. Je v tom velký rozdíl. Hlavně v receptuře. Muffin nemá krém, plní se do jiných košíčků a jinak. Musí více vykynout, aby pak měl čepičku, která bude přesahovat přes okraj. Cupcake se plní tak, aby byl zarovnaný s košíčkem a dal se potom ozdobit krémem. Cupcake je obecně vnímaný jako dezert, muffin jako snídaňové pečivo.

 

Máte nějak rozdělené úkoly?

Lucie: Na začátku jsme nic rozdělené neměly. Všechno jsme dělaly společně. Každá jsme ale úplně jiná a máme jiné zkušenosti. Společně se staráme o provozní záležitosti, jako jsou e-maily, zakázky, dodavatelé, nebo plánujeme nové nabídky cupcakes. Já dělám účetnictví a starám se o zaměstnance, webovou stránku a sociální sítě. Veronika se věnuje dodavatelům, závozům a festivalům.

 

Kde berete inspiraci?

Veronika: Především v zahraničí. Několikrát jsme zkoušely americké recepty. My si recepty různě upravujeme podle sebe. Zahraniční trh, především americký, dělá hlavně sladké a máslové krémy. My máme recepty upravené tak, aby cupcakes nebyly tolik sladké a krém nebyl těžký máslový, ale třeba nadýchaný tvarohový.

 

Máte nějaké speciality?

Lucie: Ano, máme třeba veganské verze cupcakes. Pečeme obří cupcake, nebo naopak mini cupcakes na různé oslavy a firemní akce.

 

Co v současnosti plánujete?

Veronika: V červnu a červenci nás čekají různé festivaly. Na začátku září bývá Chillibraní, kterého se účastníme každý rok. Poprvé jsme si říkaly, jestli to není trochu mimo mísu, ale zjistily jsme, že cupcakes s chilli lidem chutnají.

 

Jezdíte i na soutěže?

Veronika: Minulý rok jsme vyhrály Gourmet Brno 2017, což je projekt, který vybírá ty nejlepší podniky z oblasti gastronomie. Říkaly jsme si, že mezi brněnskou konkurencí nemáme šanci vyhrát. Když ale vyhlásili první místo, nemohly jsme tomu uvěřit a dojalo nás to. Považujeme to za obrovský úspěch. V roce 2016 jsme také vyhrály na soutěži CakeFest, což nás také velmi potěšilo.

 

Klíčová slova: Cupcake, Capcakekárna

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.