16.12.2015 22:07


Rozhodly ztráty. Brněnští basketbalisté prohráli s Pardubicemi o osmnáct bodů

Autor: David Vondra | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Ztráty míče opět rozhodly. Devatenácté kolo Kooperativa Národní basketbalové soutěže přineslo zajímavý souboj. Na palubovku posledního Brna přijel šestý tým ligové tabulky z Pardubic. Po vyrovnaném začátku si pardubičtí hráči vytvořili desetibodový náskok, který postupně navyšovali a s přehledem vyhráli 94:76.

Autor: David Vondra

Brno – Pardubičtí basketbalisté vyhráli na horké brněnské půdě. Hráči mmcité nenavázali na dvě předchozí domácí vítězství a dnešní utkání jednoznačně prohráli. Podle domácího trenéra Tomáše Pětivlase byly rozhodujícím faktorem zápasu ztráty míče, které Brno trápí od začátku sezóny. „V prvním poločase jsme udělali dvanáct ztrát, což stačilo Pardubicím k vytvoření pohodlného náskoku. Ve třetí čtvrtině jsme se vrátili do utkání, ale Joseph Wall několika tříbodovými střelami opět pomohl navýšit pardubické vedení," uvedl Pětivlas. 

Pardubičtí hráči dobře bránili nebezpečné brněnské střelce, kterým nedovolili skórovat z jednoduchých pozic. „Nepustili jsme do hry Prášila a další střelce z dálky, kterým jsme znepříjemňovali každý pohyb na hřišti," řekl pardubický trenér Dušan Bohunický. Ani Pardubice se však nevyvarovaly několika zbytečných ztrát, které Brno dokázalo využít. „Měli jsme několik slabších momentů, ze kterých jsme se ale postupným útokem vždy dostali. Pomohlo nám, že jsme dali několik střel za tři body, s čímž jsme měli v minulosti problémy," dodal Bohunický.

Brňané za svým soupeřem zaostávali také na doskocích. Čtyřiačtyřicet pardubických doskoků je opravdu dost. V domácím prostředí musíme být pod košem silnější," sdělil hráč mmcité Ivo Prachař. 

Nejlepšími střelci zápasu se stali se sedmnácti body hned tři hráči. V domácím dresu se střelecky dařilo Romanu Zachrlovi, na pardubickém vítězství se zase nejvíce podíleli Joseph Wall a Dušan Pandula. „Měli jsme problémy se střeleckou produktivitou stěžejních hráčů. Zejména David Nehoda neskóroval tolikrát jako v minulých zápasech. Nedařilo se ani Američanům," zhodnotil Pětivlas své střelce. 

 

Paul Egwuonwu v boji s pardubickými hráči, Foto: Igor Zehl

 

mmcité Brno - BK JIP Pardubice 76:94 (17-26, 20-22, 18-26, 21-20)

 

Sestava Brna - Zachrla 17, Egwuonwu a Nehoda 11, Prachař 10, Křemen 8, Jones 7, Pumprla 6, Hrabovský a Prášil 3

Doskoky - 28 (10/18)

 

Sestava Pardubic - Pandula a Wall 17, Půlpán 15, Švrdlík 14, Nečas 11, Kohout 8, Škranc 7, Příhonský 4, Kohout 1

Doskoky - 44 (12/32)

Klíčová slova: basketbal, mmcité Brno, BK JIP Pardubice, NBL

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.