13.03.2018 17:57


Romantika s výhledem na večerní Brno. Na Kraví hoře otevřeli prosklenou finskou saunu

Autor: Ondřej Zoubek | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Sportovní areál na Kraví hoře se může od konce února chlubit jedinečnou saunou, která nabízí panoramatický pohled na centrum Brna. Městskou část Brno-střed přišla sauna na dva miliony korun. Dosud mohli návštěvníci využívat parní saunu, která je součástí krytého bazénu, ale potní lázeň ve finském stylu jim scházela.

Od konce února je na Kraví hoře v provozu nová sauna.

Brno – Areál letního koupaliště na Kraví hoře je od února bohatší o dřevěnou finskou saunu. Ta je vytápěna na 95 až 100 stupňů a je prosklená. Její návštěvníci se při odpočinku mohou kochat výhledem, kterému dominuje silueta hradu Špilberku. Jedná se o kontejnerovou a mobilní stavbu.

Nová sauna má kapacitu patnácti lidí, hosté se k ní dostanou od recepce krytého bazénu bočními dveřmi, kudy projdou k šatně a odpočívárně. Sauna se nachází venku nad letním koupalištěm. Otevřena je do konce dubna. „O letním provozu nepřemýšlíme. Vzhledem k tomu, že je sauna v areálu venkovního bazénu, by to ani nebylo technicky možné," vysvětluje vedoucí provozu sportovního areálu Roman Vojáček.

Ve vstupu na krytý bazén je zahrnuta možnost navštívit parní saunu, lidé však dlouhodobě projevovali zájem také o výstavbu klasické sauny. „Věřím, že ji místní obyvatelé ocení. Pokud se osvědčí, budeme se snažit její zázemí postupně doplňovat," říká místostarosta Brna-střed Martin Schwab. Radnice investovala do vybudování nového prvku na Kraví hoře dva miliony korun.

Provozovatelé areálu doufají, že Brňany naláká vedle samotné sauny také romantický večerní pohled na rozsvícené město. Kraví hora je svými panoramaty pověstná. Otevřeno je denně od 15:30 do 21:30, o víkendu od 14:30 do 20:30. „O saunu je zájem a kapacita je zatím dostačující. Je to takový zkušební provoz, abychom doladili detaily. Ostrý provoz začne na podzim a bude trvat šest měsíců jako u jiných saun," uvádí Vojáček.

Z vyhřáté sauny přecházejí návštěvníci do odpočívárny a ochlazovny, kde mají k dispozici sprchy nebo tradiční vědro s ledovou vodou. Návštěvy sauny na hodinu a půl stojí 190 korun.

Klíčová slova: Kraví hora, Brno, sauna, koupaliště, Špilberk, panorama, odpočinek, Martin Schwab, Brno-střed, Roman Vojáček

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.