10.04.2017 20:30


Rodiče s dětmi se zúčastnili Velikonočního odpoledne na Fakultě sociálních studií v Brně

Autor: Lenka Jebáčková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Univerzita

Dětský koutek na Fakultě sociálních studií využívají převážně studující matky. Koutek je totiž pro rodiče z této fakulty svým umístěním nejpraktičtější. Využívá jej zhruba šest rodičů týdně. Určený je pro celou Masarykovu univerzitu.

Maminka se dcerkou na Velikonočním odpoledni v atriu školy. Foto: Lenka Jebáčková

Brno – Tisknutí vzorů bramborovými razítky, vystřihování, kreslení či zdobení perníčků. To vše si dnes vyzkoušely děti na Velikonočním odpoledni, které se konalo od tří hodin v atriu Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně.

Na rodiče s dětmi čekalo drobné občerstvení a velikonočně laděné aktivity. Kromě bramborových razítek mohly děti dále vyrábět z papírových talířů a z kelímků zvířátka nebo se účastnit zajíčkové překážkové dráhy. Na jejím konci čekalo sladké překvapení. „Pracuji zde, tak jsem pozvala i babičku se synovci, aby se akce zúčastnili. Celý Velikonoční program byl moc hezky připravený,“ řekla sekretářka Katedry mezinárodních vztahů a evropských studií Olga Cídlová.

Těmito a podobnými akcemi se organizátoři Dětského koutku snaží na půdě univerzity vytvořit místo pro děti a pro vzájemné setkávání rodičů. „Na fakultě studuji prezenční psychologii a Dětský koutek nás hodně zachraňuje. Většinou mi dítě hlídá třeba babička, právě v prostorách koutku. Děti tak zůstávají ve stejné budově, jako jsem já a kdyby se cokoliv dělo, tak si mohu odběhnout, což je skvělé,“ řekla studentka a zároveň matka Lenka Hořáková.

Velikonoční program zajistily chůvy Dětského koutku fakulty sociálních studií a další dobrovolníci z řad studentů Masarykovy univerzity. „Když jsem nastoupila na univerzitu, tak mě kamarádka poprosila, jestli bych na jedné akci, kterou koutek pořádal, nezajistila občerstvení. Podruhé jsem dělala na Vánoce dílnu s perníčky, tak jsem si říkala, že by si je děti nazdobily i tady na Velikonoce, hezky barevně,“ uvedla organizátorka jednoho z programů Romana Kupcová.

Koordinátorka Dětského koutku Hana Blažková vysvětlila, že jej využívají nejen studentky, ale i vyučující včetně tatínků. „Koutek je zdarma. Původní myšlenka byla, že se budou rodiče střídat a hlídat ostatním rodičům jejich děti, ale to se ukázalo jako nereálné,“ sdělila Blažková.

Dětský koutek na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity funguje již od počátku druhého tisíciletí. Na jeho založení se podílel především kolektiv genderových studií a docentka Iva Šmídová, která dodnes koutek zaštiťuje. Pracují v něm dobrovolníci z řad studentů.

Koutek nemá pevně stanovenou otevírací dobu. Orientuje se pouze podle otevíracích hodin fakulty a hlídání dětí je potřeba rezervovat alespoň dva dny předem. Věk dítěte není omezený, je však vhodné, aby mu byl alespoň jeden rok.

Klíčová slova: dětský koutek, fakulta sociálních studií, děti, dílna, Velikonoce

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.