02.05.2018 21:39


Recese nebo upřímný pokus? Vsetín hledá brankáře přes Úřad práce

Autor: Jan Jakovljevič | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Vsetínský hokejový klub hledá nového brankáře pro nadcházející ročník WSM ligy, druhé nejvyšší české hokejové soutěže. Zástupci VHK ROBE Vsetín, jak se klub jmenuje, však k tomuto kroku přistoupili velmi svérázným způsobem a zadali inzerát na Úřadu práce. Nabízejí plat přes dvanáct a půl tisíce korun a požadují zkušenosti z Kontinentální hokejové ligy, reprezentační starty nebo znalost angličtiny.

Vsetín shání nového brankáře: přes inzerát na Úřadu práce (ilustrační foto). Foto: Martin Pavlík, web VHK ROBE Vsetín

Vsetín - Zkušenosti z Kontinentální hokejové ligy, reprezentační starty nebo pasivní znalost anglického jazyka. To jsou požadavky, které uvedlo vedení hokejového klubu VHK ROBE Vsetín v inzerátu, pomocí něhož se snaží sehnat nového brankáře, aby před nadcházející sezónou WSM ligy posílil kádr. Zástupci klubu tímto neobvyklým způsobem reagují na nedostatek brankářů na trhu s hráči.

Podle inzerátu se mají zájemci hlásit osobně na pracovišti, tedy na zimním stadionu Na Lapači, nebo prostřednictvím emailu jednateli klubu Danieli Tobolovi. VHK ROBE Vsetín pro uchazeče připravil zkrácený úvazek v jednosměrném provozu na minimálně šestnáct hodin týdně. Zájemce má mít minimálně dosažené základní vzdělání doplněné o praktickou školu.

Za splnění všech uvedených podmínek nabízí klub uchazečům mzdu ve výši dvanácti a půl tisíce korun. A je to právě výše mzdy, která vyvolává na inzerátu největší otázky. Kombinace vysokých hokejových požadavků a nabízená suma totiž nevypadá splnitelně. „Je to minimální mzda, kterou jsme museli na Úřadu práce uvést,” vysvětlil zmiňovaný jednatel vsetínského klubu Daniel Tobola, podle něhož bude finální výše odměny záviset na jednání mezi vedením klubu a samotným hráčem.

Tobola zároveň odmítá, že by byl inzerát jakoukoli formou recese. „Už jsme takto hledali třeba asistenta trenéra. Je moderní internetová doba a reakce to potvrzují,” řekl s tím, že vedení klubu postupuje i tradičně přes agenty. Inzerát byl podle něj jen pokusem a je otázkou, jak to dopadne. Jisté je, že klubu posloužil minimálně jako kvalitní reklama, protože zpráva o inzerátu se objevila v řadě médií.

Vsetínští fanoušci se shodují, že pro ně není důležité, jak klub shání nové posily. Hlavní podle nich je, aby příchozí hráči chtěli hrát a bojovat za Vsetín. „Inzerát je určitě zábavný a netradiční, je to podle mě dobrý nápad, ale kvalitní brankáře asi nezaujme,” řekl jeden ze vsetínských fanoušků Dan Hanzel. Podle fanynky Barbory Janotové je paradoxní, že se klub prezentuje profesionálně, a pak učiní takový krok. Na druhou stranu se dá o inzerátu mluvit, jako o skvělém marketingovém tahu,” podotkla.

Přestupové období začalo pro všechny kluby 1. května a VHK ROBE Vsetín již oznámil první posily. Mezi nimi lze najít někdejšího hráče Havířova Antonína Pechance nebo tři bývalé hráče českobudějovického ČEZ Motoru, jmenovitě Davida Gábu, Víta Jonáka a Luboše Roba mladšího. „Od všech těchto hráčů si samozřejmě slibujeme posílení týmu. Všichni jednali i se svými mateřskými kluby a jsme rádi, že dali přednost angažmá u nás,” uvedl Tobola.

Klíčová slova: Vsetín, hokej, brankář, inzerát, Úřad práce, KHL, WSM liga

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.